V jakém pořadí rostou zuby?

admin

Updated on:

Všem rodičům se jistě potěší, že dozví, v jakém pořadí mohou očekávat, že se u jejich dítěte objeví první zoubky. Mnoho rodičů se ptá, jaký je obvyklý postup růstu zubů u malých dětí. A odpověď je: většinou je růst zubů u kojenců dobře nastavený a pořádek je zachován.
Nejprve se u malého dítěte obvykle objeví dva spodní přední řezáky, nazývané jedničky. Poté se objeví dva horní přední řezáky. Následují dva spodní řezáky a dva horní řezáky, které se nazývají dvojky. Po nich přijdou první stoličky, nazývané čtyřky. Poté se objeví špičáky, které se nazývají trojky, a nakonec druhé stoličky, které jsou nazývány pětky.
Samozřejmě, že růst zubů v tomto pořadí je pouze průměrným výsledkem, protože každé dítě je jiné. Některé děti mohou začít růst zoubky jiným způsobem než je uvedeno výše – například horní řezáky, které se nazývají jedničky, se mohou objevit dříve než spodní.
Stejně jako u většiny věcí v životě je důležité věnovat pozornost změnám, které se dějí u dítěte. Pokud je dítě zdravé, jeho růst zubů zpravidla probíhá dobře. Může ale nastat nějaká změna, jako je nečekané zpoždění nebo předčasný růst, který může vyžadovat lékařskou pomoc. Proto je důležité věnovat pozornost změnám, které se v průběhu času dějí a v případě jakýchkoli pochybností se obraťte na svého lékaře.
Vědět, jaké zuby mají děti v jakém pořadí, může pomoci rodičům připravit se na to, co je čeká. Mnoho rodičů používá speciální zubní kartu, na kterou zaznamenávají, které zuby jejich dítě už má a které ještě čekají. Díky tomu mohou lékaři sledovat růst zubů a případně odhalit příznaky problémů s růstem.
Pamatujte si, že je důležité věnovat pozornost růstu zubů a pokud je něco neobvyklého, měli byste navštívit svého lékaře. Růst zubů u kojenců má většinou svou posloupnost a tak je důležité si uvědomit, že první zoubky se většinou objeví dva spodní přední řezáky (jedničky), následované dvěma horními předními řezáky. Poté následují spodní a horní řezáky (dvojky), první stoličky (čtyřky), špičáky (trojky) a druhé stoličky (pětky).
Věříme, že tento článek vám poskytl cenné informace o růstu zubů u kojenců a pomohl vám pochopit, v jakém pořadí se zuby objevují.

Napsat komentář