Co nejíst při zánětu v těle?

admin

Updated on:

.
Mluvíme-li o nemocech, které jsou spojeny s bolestí a únavou, je velmi důležité zmínit i zánět. Zánět je stav, kdy dochází k nadměrnému počtu bílých krvinek a tekutiny do poškozené oblasti těla. Součástí těchto nemocí je právě i zánět.
Takže vám chceme poskytnout nějaké tipy ohledně toho, co byste neměli jíst během zánětu, abyste zmírnili stav.
Nejdříve si vyjmenujme některé potraviny, které podporují záněty: cukr a rafinované sacharidy (bílá mouka, bílá rýže) lepek, mražené a také zpracované maso a mléčné výrobky, trans-tuky (tj. živočišné tuky a margaríny), glutamát sodný i některé další potravinářské přídatné látky a konzervační prostředky.
Další položky, které byste měli během zánětu v těle vynechat, jsou alkoholické nápoje, káva a silný čaj. Nesprávným jídlem můžete svůj zánět jen zhoršit.
Na druhou stranu existuje mnoho potravin, které můžete jíst, abyste zánět zmírnili. Jedná se například o zeleninu, ořechy a semena, luštěniny, čerstvé ovoce, nepraženou mouku, domácí maso, ryby, vejce, zelené čaje, bylinné čaje, pohankovou kaši, bylinky, avokádo, řecké jogurty a podobně.
Také byste měli pít dostatek vody. Voda pomáhá urychlit proces hojení a zmírnit zánět.
Pokud se chcete ujistit, že jíte správné potraviny, můžete se poradit s lékařem nebo s nutričním specialistou, který vám pomůže vytvořit vyvážený jídelníček, který vám pomůže s vaším zánětem. Také byste měli zvážit přidání potravinových doplňků, jako je omega-3 mastné kyseliny, které podporují zdraví.
Na závěr je důležité si uvědomit, že neexistuje jediné univerzální řešení pro všechny záněty. Každý organismus je jedinečný a reaguje na různé látky jinak. Proto je důležité neustále experimentovat s vaší stravou a najít to, co funguje pro vás a vaše tělo.
Věříme, že vám tyto informace pomohly zjistit, co byste měli jíst a co ne, když máte zánět. Doporučujeme, abyste se poradili s lékařem, abyste se ujistili, že jíte správné potraviny pro vaše zdraví.

Napsat komentář