Kdy mohu požádat o insolvenci?

admin

Updated on:

Kdy mohu požádat o insolvenci?

Pokud se snažíte vyrovnat se svými dluhy, možná jste slyšeli o insolvenci jako možnosti zbavit se dluhů. Existuje několik způsobů, jak vyřešit účty, ale insolvence je jednou z nejdostupnějších možností. S insolvencí se však pojí určité riziko, takže je velmi důležité vědět, kdy je vhodné požádat o insolvenci.

Žadatel o insolvenci musí být schopen splácet alespoň minimální splátku. Kdysi se muselo dokládat, že je dlužník schopen splácet 30% ze svých schopností, ale nyní se údaje pohybují mezi 10% až 30%. Dnes postačí, když každý měsíc dlužník zaplatí alespoň náklady na vedení insolvence (cca 900 Kč bez DPH) a stejnou částku i na úhradu dluhů. Pokud jste schopni splácet alespoň minimální splátku, je to dobrý čas na to, abyste se pokusili o insolvenci.

Váš dluh by měl být dostatečně vysoký na to, aby vyžadoval insolvenci. Insolvence není možnost, kterou byste měli používat k získání úlevy od malých dluhů. Je to drahé řešení a pro malé dluhy existuje jiná možnost.

Existují také další faktory, které byste měli zvážit. Například, jaké dluhy máte a jakou mají splatnost? Pokud máte krátkodobé dluhy se splatností do 25. 8. 2022, může být výhodné je splatit, než se pokusíte o insolvenci. To však neznamená, že byste neměli zvážit insolvenci. Obecně platí, že čím vyšší dluh máte a čím delší dobu už neplatíte, tím více se můžete uchýlit k insolvenci.

Důležitá je také vaše životní situace. Pokud jste například ztratili zaměstnání, může vám insolvence pomoci začít nanovo. Insolvence může také být dobrým řešením, pokud trpíte chronickou nemocí, která vám brání v práci a splácení dluhů.

V každém případě je důležité pečlivě zvážit všechny aspekty insolvence, než se rozhodnete požádat. Obraťte se na profesionálního poradce, který vám pomůže rozhodnout, zda je insolvence pro vás to pravé řešení.

Insolvence je vážný krok a může mít vážné důsledky pro vaši budoucnost. Je velmi důležité, abyste si byli jisti, že je to pro vás to nejlepší řešení. Než se rozhodnete požádat o insolvenci, pečlivě si zvážte, zda jste schopni splácet alespoň minimální splátku, zda máte dostatečný dluh, zda máte krátkodobé dluhy se splatností do 25. 8. 2022 a jaká je vaše životní situace. Poté obraťte se na odborníka na finanční služby, který vám pomůže rozhodnout, zda je insolvence pro vás vhodná.

Napsat komentář