Jaké 20kč jsou vzácné?

admin

Updated on:

.
Jaké 20kč jsou vzácné?
Jaká je odpověď na otázku „Jaké 20kč jsou vzácné“? Možná jste se o to někdy ptali, a odpověď je jednoduchá: žádná.
V roce 2000 byly raženy mince o nominální hodnotě 20 Kč dvou vzorů: milénium (s hodinovým strojkem) a sv. Václav. I když je 20 kč mince z roku 2000 s vyobrazením sv. Václava méně obvyklá, náklady obou ražeb byly velmi vysoké a mince nelze považovat za vzácné.
Tento rok se však něco změnilo. 28. září 2020 se objevila 20 Kč mincová emise s názvem „Cena svobody“. Tato mincová emise byla ražena v omezeném množství – jen 20 000 kusů – a je vysoce vzácná.
Všechny mince mají stejný vzor: strana A zobrazuje portrét prezidenta Václava Havla se textem „Cena svobody“ a datem 28. září 2020. Strana B zobrazuje symbolickou alegorii „Ceny svobody“ – orla, který sedí na větvi stromu svobody a drží v zobáku kopii Ústavy České republiky.
Tato 20 Kč mincová emise je vysoce vzácná a je již vystavena ve Václavském muzeu v Praze. Mnoho lidí se proto snaží tuto minci sehnat, aby si ji mohli sami vlastnit.
Mince jsou vyrobeny z čistého zlata, takže jsou velmi odolné a nádherně zdobené. Stejně jako u všech jiných mincí, cena závisí na stavu mince a aktuálním tržním cenám zlata.
Pokud chcete nějakou 20 Kč minci, která je vzácná, „Cena svobody“ z roku 2020 je jediná možnost. Pokud toužíte po mince z roku 2000, sice můžete najít jednu se sv. Václavem, ale nebudou to vzácné mince.
Takže zde je odpověď na otázku: „Jaké 20 kč jsou vzácné?“ Jedinou skutečnou vzácnou 20 Kč mincí je „Cena svobody“ z roku 2020.

Napsat komentář