Jak splatit překlenovací úvěr?

admin

Updated on:

.

Jak splatit překlenovací úvěr?

Chcete-li splatit překlenovací úvěr, nastává otázka, jak na to? Splatit úvěr můžete buď mimořádnou splátkou, nebo prodejem nemovitosti, nebo refinancováním.

Mimořádnou splátku oznamte spořitelně písemně

Nejjednodušším způsobem je mimořádnou splátku spořitelně oznámit písemně či emailem. Můžete-li to učinit alespoň 14 dní předem, bude vám od spořitelny vyčíslená splátka.

Pokud nepotřebujete od spořitelny vyčíslení, protože neplánujete refinancování ani prodej nemovitosti, můžete zaplatit přesnou částku věřiteli bez ohledu na výši splátek.

Prodej nemovitosti

Dalším způsobem, jak splatit překlenovací úvěr, je prodejem nemovitosti. Tento způsob splatky je obzvláště výhodný, pokud nemáte dostatek finančních prostředků na to, abyste úvěr splatili.

Před prodejem byste se měli poradit se svým bankovním poradcem, abyste zjistili, jakým způsobem bude váš úvěr splacen. Někdy bude váš úvěr splacen z prodeje nemovitosti, někdy z ceny, kterou zaplatí kupující.

Refinancování

Posledním způsobem, jak splatit překlenovací úvěr, je refinancování. Refinancování je proces, při kterém vám věřitel poskytne nový úvěr na splacení vašeho stávajícího úvěru.

Tento proces může být velmi výhodný, protože vám může ušetřit peníze vám úrokové sazby, nebo můžete získat novou fixaci úrokové sazby.

Jakmile budete mít nový úvěr, budete muset splatit stávající úvěr a nový úvěr bude mít jiné podmínky pro splácení. Ujistěte se, že si přečtete všechny podmínky a že máte dostatek finančních prostředků k tomu, abyste mohli úvěr splácet.

Nyní víte, jak splatit překlenovací úvěr. Je důležité si uvědomit, že každý způsob má své výhody a nevýhody a že je důležité si přečíst veškerou dokumentaci a poradit se se svým bankovním poradcem, předtím, než se rozhodnete pro jakýkoli způsob splácení. Ať už se rozhodnete pro kterýkoli způsob, ujistěte se, že máte dostatek finančních prostředků, abyste mohli úvěr splatit v požadovaném časovém rámci. Můžete použít tento článek jako průvodce a podívat se na každou z možností, kterou máte k dispozici.

Napsat komentář