Kdy přijde exekuce na plat?

admin

Updated on:

.

Kdy přijde exekuce na plat? Většina lidí si nepřeje, aby se stalo, že jim zaměstnavatel začne odebírat peníze z jejich mzdy. Není to nic příjemného, ale někdy je to nevyhnutelné. Je proto důležité vědět, kdy dojde k exekuci na plat.

Nejdříve je nutné poznamenat, že zaměstnavatel je povinen začít s odečítáním odměny dnem, kdy dostane nařízení výkonu rozhodnutí (exekuční příkaz). Exekuční příkaz nastavuje, jakou část mzdy bude odečítána. Tyto srážky následně zaměstnavatel odešle exekutorovi.

Nicméně exekutor obdrží peníze až po uplynutí 30-denní lhůty určené pro dobrovolné splnění vymáhané povinnosti. To znamená, že pokud se dlužník do té doby dobrovolně nedohodne na splátce, exekuce na mzdu se začne odečítat až po uplynutí této lhůty.

Je třeba také zmínit, že některé zaměstnavatele se exekucemi nechtějí zabývat. Proto se může stát, že exekuci na plat nedostanou dříve, než po uplynutí 30-denní lhůty.

Pokud chcete vědět přesně, kdy dojde k exekuci na plat, měli byste se obrátit na soud. Tam vám poskytnou přesné informace o datu, kdy zaměstnavatel začne s odečítáním peněz z vaší mzdy.

Ještě jednou, kdy přijde exekuce na plat? Záleží na tom, kdy byl exekuční příkaz doručen zaměstnavateli. Pak ještě počkejte 30 dní, než se exekuce na plat začne odečítat. Pokud máte jakékoli otázky ohledně tohoto tématu, obraťte se na svého soudce.

Je důležité si uvědomit, že exekuce na plat může mít vážné následky. Nejdříve byste se tedy měli snažit dohodnout se se svým věřitelem o dobrovolné splátce a vyhnout se exekuci na plat. Pokud se vám to nepodaří, musíte se připravit na to, že váš zaměstnavatel začne odebírat peníze ze mzdy. Například, pokud dostane exekuční příkaz dne 20. 12. 2022, exekuce na plat se začne odečítat od 21. 1. 2022.

V každém případě, je třeba se vyhnout exekuci na plat, pokud to jen jde. Důležité je, abyste se snažili se svým věřitelem dohodnout o dobrovolné splátce dříve, než dojde k exekuci. Pokud si myslíte, že vám exekuce na plat hrozí, obraťte se na svého soudce, abyste měli přesné informace.

Napsat komentář