Kdy se vrací úroky z hypotéky?

admin

Updated on:

V případě, že jste si nedávno pořídili hypotéku, pravděpodobně se zajímáte o to, kdy se Vám vrací úroky z hypotéky. Následující článek Vám pomůže s vyjasněním tohoto tématu.

Většina lidí, kteří si pořizují hypotéku, si přejí, aby jim peníze za úroky z hypotéky byly vráceny. Odpočet daně z hypotéky způsobí, že díky zálohám na daň z příjmu budete mít přeplatek, který Vám Finanční úřad pošle na účet nebo poštovní poukázkou během dubna a května.

Abyste mohli dostat úroky zpět, musíte být zařazeni do třídy daňových poplatníků, která se nazývá zdanitelný příjem. To znamená, že budete muset zaplatit daně za úroky, které jste si pořídili, a pokud máte zálohy na daň z příjmu, můžete je použít k čerpání úroků.

Je důležité si uvědomit, že úroky z hypotéky se vrací vždy po skončení daňového období. To znamená, že pokud jste například vložili zálohy na daň z příjmu v září, Vaše úroky z hypotéky se budou vracet až v dubnu nebo květnu následujícího roku.

Mnoho lidí se ptá, jestli je možné úroky z hypotéky dostat dříve. Odpověď je ne. V žádném případě nemůžete dostat úroky z hypotéky dříve, než je daný časový rámec. Finanční úřad začne úroky vracet, jakmile obdrží Vaše daňové přiznání.

Kromě toho záleží na tom, kdy jste přiznání odevzdali a na vytíženosti Finančního úřadu. Pokud přiznání odevzdáte brzy, bude to trvat déle, než budete moci čerpat úroky zpět.

Pokud jste ve věku od 18 do 65 let, můžete se zaregistrovat k daňovému poplatníku a začít odpočítávat daně z hypotéky. Jakmile budete mít platnou daňovou identifikaci, můžete požádat Finanční úřad o zařazení do zdanitelného příjmu a začít si vybírat úroky z hypotéky.

V současné době jsou úroky z hypotéky zdanitelné. To znamená, že musíte zaplatit daň za každý úrok, který si vezmete. Pokud však vyplníte přiznání správně, můžete dostat část úroků zpět.

Pokud jste zvědaví, kdy se vrátí úroky z Vaší hypotéky, můžeme Vám odpovědět: úroky se vrací během dubna a května v závislosti na tom, kdy jste přiznání odevzdali a na vytíženosti Finančního úřadu.

Takže v případě, že jste si pořídili hypotéku, měli byste se obrátit na Finanční úřad a zaregistrovat se k daňovému poplatníku a začít si odpočítávat daně z hypotéky. Díky zálohám na daň z příjmu budete mít přeplatek, který Vám Finanční úřad pošle během dubna a května.

Takže teď už víte, kdy se vrací úroky z hypotéky. Můžete si být jisti, že Váš přeplatek bude zaslán Finančním úřadem včas. Takže se už nemusíte bát, že byste o své peníze přišli.

Napsat komentář