Co si vzít s sebou na kolonoskopii?

admin

Updated on:

.

Jste-li ve fázi přípravy na kolonoskopii, některé věci je dobré mít sebou. Samotné vyšetření trvá několik hodin a možná se vám budou hodit. Takže, co si vzít s sebou na kolonoskopii?

Nejdříve je vhodné zajistit si doprovodnou osobu, která vás po vyšetření vyzvedne a odveze. Většina kolonoskopických pacientů bude po vyšetření pociťovat únavu, takže je dobré mít někoho, kdo vás odveze domů.

Vezměte si s sebou také něco na čtení nebo na poslech. Obvykle se při kolonoskopii nespí, takže je dobré mít něco zábavného, abyste se zabavili. Kromě knih, novin nebo časopisů můžete mít také nějakou hudbu nebo podcasty.

Pokud máte bočný vývod střeva (stomii), vezměte si s sebou i náhradní stomické pomůcky. Je velmi důležité, abyste si před vyšetřením vyměnili náhradní stomickou pomůcku, abyste mohli pokračovat v dalším dni.

Pokud jste si vzali léky, které musíte užívat každý den, je dobré je vzít s sebou také. Zejména pokud se budete cítit slabí nebo unavení po vyšetření.

Poslední věcí, kterou si můžete vzít s sebou na kolonoskopii, je dávka fosfátové soli, kterou lze rozpustit ve vodě. Dávku fosfátové soli je vhodné rozpustit v půl sklenici nápoje (nejméně 150 ml) a zapít další sklenicí nápoje (nejméně 250 ml).

Ať už se připravujete na kolonoskopii, je důležité, abyste si s sebou vzali tyto věci, abyste se po vyšetření cítili co nejlépe. Může to znamenat, že vás doprovodí někdo blízký, nebo že si vezmete něco na čtení nebo poslech, nebo že si vezmete nějaké stomické pomůcky a léky. Možná také chcete mít s sebou dávku fosfátové soli pro případ, že se budete po vyšetření cítit slabí.

Připravte se na kolonoskopii a vemte si s sebou tyto věci, abyste se po vyšetření cítili co nejlépe. Přejeme vám hodně štěstí!

Napsat komentář