Kde vyměnit prošlé peníze?

admin

Updated on:

.
Máte doma staré bankovky a chcete je vyměnit za novější? Jak na to? Na územních pracovištích České národní banky (ČNB) můžete vyměnit své staré bankovky za ty novější. České bankovky 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč a 5 000 Kč vzorů 1993 a 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč z let 1995 až 1999 lze vyměnit.
Než se vydáte k ČNB, připravte si své staré bankovky. Jaké doklady je nutné mít s sebou? Stačí donést či zaslat příslušnou neplatnou bankovku. Při zasílání peněz doporučujeme využít přepravní službu, která zaručuje bezpečnost a doručení. Můžete také navštívit některou z poboček ČNB.
Po příchodu si nejprve projdete bezpečnostními kontrolami. Poté osobně navštivte pracovníky ČNB a sdělte jim, co chcete vyměnit. Je důležité, abyste měli se sebou doklad totožnosti. Následně budete požádáni o uvedení svého čísla účtu či bankovního účtu, kam mají být peníze převáděny.
Po vyřízení formalit se staré bankovky od vás odeberou a vy můžete obdržet své nové bankovky. Při této příležitosti se můžete zeptat na všechny další dotazy týkající se úschovy starých peněz. Při výměně bankovek neplatíte žádné poplatky.
Vyměňte si své staré bankovky za novější a pomozte tak České národní bance udržovat české peníze v oběhu. České národní bance vyjadřujeme naši podporu a jsme rádi, že jsme jejím členem. Proto bychom vám chtěli doporučit, abyste našim čtenářům sdíleli tento článek a pomohli jim vyměnit jejich staré peníze za nové.

Napsat komentář