Jak zjistit jestli je člověk v insolvenci?

admin

Updated on:

.
Když se člověk dostane do finančních problémů, může se ocitnout v úpadku a v takovém případě bude potřebovat insolvenční řízení. Pokud se to stane, je důležité vědět, jak zjistit, zda je člověk v insolvenci.
Insolvenční řízení je formální proces, který je vyřizován u soudu. Osoba v úpadku (úpadek) je nucena řešit své dluhy prostřednictvím insolvenčního řízení. Tento proces je zaměřen na obnovení finanční stability úpadce a na uspořádání návratnosti dluhů tím, že se prodávají aktiva úpadce, aby se získaly peníze na zaplacení dluhů.
Pokud se člověk chce dozvědět, zda se nachází v insolvenci, je třeba nahlédnout do insolvenčního rejstříku. Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný registr, v němž jsou vedeny údaje o všech osobách v úpadku (tzv. úpadcích) a insolvenčních řízeních vedených proti nim. V rejstříku jsou také vedeny záznamy o všech ukončených insolvenčních řízeních po dobu 5 let od jejich ukončení.
Jak se tedy zjistí, zda se člověk nachází v insolvenci? Je to velmi jednoduché. Stačí navštívit webové stránky insolvenčního rejstříku a zadat do vyhledávacího pole jméno nebo datum narození dotyčné osoby. Insolvenční rejstřík zobrazí všechny relevantní údaje o dotyčné osobě, včetně informací o současných a bývalých insolvenčních řízeních.
Navíc, aby bylo snazší vyhledávání v rejstříku, můžete jej také vyhledávat pomocí čísla občanského průkazu dotyčné osoby, i když to není nutné. Pokud se osoba nenachází v rejstříku, znamená to, že není v insolvenci.
V některých případech může být obtížné najít správnou osobu v insolvenčním rejstříku. To proto, že v něm jsou uvedeny údaje o úpadci, kteří mají stejné jméno nebo datum narození.
V takovém případě byste měli zkusit přidat další informace, jako je bydliště či adresa, číslo občanského průkazu, IČO atd. Tato data vám pomohou najít dotyčnou osobu v rejstříku a zjistit, zda se nachází v insolvenci.
Pokud chcete zjistit, zda je člověk v insolvenci, nejlepší cesta je podívat se do insolvenčního rejstříku. Rejstřík obsahuje všechny dostupné informace o úpadcích a insolvenčních řízeních, takže stačí zadat do vyhledávacího pole jméno nebo datum narození dotyčné osoby a získat informace o jeho insolvenci.

Napsat komentář