Jak zjistím že za mě zaměstnavatel platí zdravotní pojištění?

admin

Updated on:

.

Máte nové zaměstnání a rádi byste věděli, jestli váš zaměstnavatel platí za vás zdravotní pojištění? Pokud je tomu tak, můžete mít jistotu, že budete mít přístup k lékaři a lékařským službám, které potřebujete. Naštěstí se to dá velmi snadno zjistit.

Jako zaměstnanec si můžete v aplikaci Moje VZP ověřit, zda vás zaměstnavatel řádně přihlásil ke zdravotnímu pojištění. Uvidíte také informace o tom, kdy začala platnost jeho pojistného plnění.

Aplikace Moje VZP se nachází na webu VZP a poskytuje zaměstnancům přístup k jejich zdravotním informacím a také jim pomáhá vyplnit a vyřídit pojistné dokumenty. Stačí se na stránce zaregistrovat a nastavit si bezpečný přístup s heslem.

Když se do aplikace přihlásíte, prohlédněte si seznam svých zaměstnavatelů a zjistěte, jestli je mezi nimi i váš současný zaměstnavatel. Pokud zde není uveden jako plátce (což znamená, že vás nepřihlásil), máte povinnost pojišťovnu o svém nástupu do zaměstnání neprodleně informovat.

Zaměstnavatelé mají povinnost za své zaměstnance platit zdravotní pojištění, dokud jsou v jejich zaměstnání. Jestliže se nedostaví k plnění této povinnosti, může se zaměstnanec obrátit na pojišťovnu s požadavkem, aby za něj zaplatila.

Kromě toho, že zjistíte, jestli vás zaměstnavatel řádně přihlásil, si můžete v aplikaci Moje VZP prohlédnout také seznam lékařů, které pojišťovna hradí. Naleznete zde také informace o tom, za jaké lékařské služby je pojišťovna ochotna zaplatit.

Existuje několik způsobů, jak zjistit, jestli váš zaměstnavatel platí za vás zdravotní pojištění. Nejjednodušší je však použít aplikaci Moje VZP. Takovou možnost doporučujeme všem zaměstnancům, kteří se chtějí ujistit, že jsou řádně přihlášeni k pojištění. Aplikace je navíc velmi snadno použitelná a může vám značně usnadnit řešení dalších zdravotních otázek.

Napsat komentář