Jak dlouho po zaplacení insolvenci mohu žádat o půjčku?

admin

.

Když je člověk v insolvenčním řízení, může se obávat, že je pro něj na dlouhou dobu zavřena dveře k půjčce. Není to ale úplně pravda. Jak dlouho po zaplacení insolvence můžete žádat o půjčku?

Insolvenční řízení je úspěšně dokončeno tím, že všechny pohledávky jsou splaceny. Během tohoto procesu je však klient veden v insolvenčním rejstříku, který patří mezi registry dlužníků. Záznam v insolvenčním registru zůstává po dobu 5 let. To znamená, že během těchto 5 let nebudete obdržet žádnou půjčku od bankovní instituce.

Existují však jiné možnosti půjček. Pokud jste úspěšně dokončili své insolvenční řízení, je možné, že budete schopni získat nebankovní půjčku, pokud splňujete základní požadavky. Někteří poskytovatelé nebankovních půjček nabízejí větší flexibilitu, než jsou schopni poskytnout banky. Vzhledem k tomu, že poskytovatel nebankovních půjček nemusí hledat v registrech dlužníků, mohou přistupovat k žádostem o úvěr trochu jinak.

I když to může být tento druh půjčky atraktivní, měli byste vždy pečlivě zvážit, zda jste schopni splácet danou půjčku. Ne vždy jsou tyto půjčky nejvýhodnější. Proto je důležité, abyste se dozvěděli co nejvíce o úrokových sazbách, poplatcích a případných sankcích, které jsou s tímto druhem půjčky spojeny.

Jakmile je člověk v insolvenčním řízení, je důležité zvážit, kolik si může dovolit splácet, aby se vyhnul finančním problémům. Každý by si měl uvědomit, že je lepší si vzít méně peněz, než si může dovolit splácet.

Jakmile budete mít své insolvenční řízení úspěšně dokončeno, můžete se již po 5 letech obrátit na banky či nebankovní poskytovatele půjček, abyste získali úvěr. Před tím, než budete moci žádat o půjčku, je důležité, abyste si prohlédli svou finanční situaci a našli tu správnou půjčku pro vás.

I když je zaplacení insolvence proces dlouhého trvání, po 5 letech můžete znovu začít žádat o půjčku a znovu se vrátit k normálnímu životu. Je však důležité myslet na to, že se budete muset dobře starat o své finanční závazky a splácet je včas, abyste se vyhnuli dalším finančním problémům.

Napsat komentář