Co se stane kdyz jsem v mínusu?

admin

Updated on:

Když jste v mínusu, neznamená to, že jste v bezvýchodné situaci. I když to může znít strašidelně, je tu několik věcí, které můžete udělat, abyste se dostali zpátky do plusu.

Jste v minusu? Banky vám naúčtují tučné poplatky nebo můžou dokonce zrušit váš účet. Všechny banky vám mohou povolit nepovolené přečerpání, takže se nemusíte obávat, že by vám zrušili účet, pokud jste jednou v mínusu.

Pokud jste v mínusu, banka vám naúčtuje poplatek. Poplatek se pohybuje od deseti do třiceti eur za každý přečerpaný den. Tato pokuta může být poměrně vysoká, a proto je důležité, abyste se vyhnuli nepovolenému přečerpání.

Nepovolené přečerpání je porušením smluvních podmínek mezi vámi a vaší bankou. Pokud nepovoleným přečerpáním pokračujete, banka vás bude moci kontaktovat a požadovat, abyste svůj účet urovnali do plusu.

Jsi v minusu, zaplať! Pokud se nesnažíte svůj účet urovnat, banka vám může začít posílat výzvy k zaplacení dluhu. Pokud tyto výzvy ignorujete, může vám banka zahájit proces vymáhání. Banka může požadovat, abyste zaplatili celou částku v jedné splátce nebo abyste začali splácet dluh.

Existuje však další možnost. Zařiďte si kontokorent. U některých bank je to možnost, kterou lze využít při řešení situace, kdy je váš účet v mínusu. Kontokorent vám umožní přečerpávat z účtu pouze do určitého limitu. Tím se zabrání tomu, abyste se dostali do nepovoleného minusu.

Naštěstí můžete nyní využít novou výhodu, kterou některé banky nabízejí – debetní karty. Díky nim můžete nakupovat na internetu nebo v obchodech, aniž byste se museli obávat, že byste se dostali do mínusu. Pokud si zařídíte debetní kartu v květnu, můžete mít zajištěnou povolenou debetní limit do šestého května.

Víme, že se může stát, že se dostanete do mínusu, a proto je důležité zjistit, jakým způsobem ho můžete urovnat. Sáhnout po kontokorentu nebo si zařídit debetní kartu je jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat zpět do plusu. Pokud však váš problém přetrvává, je lepší se poradit se svou bankou, abyste se dozvěděli, jaké další možnosti máte.

Napsat komentář