Kdy zub umře?

admin

Updated on:

.
Kdy zub umře? To je otázka, kterou si mnozí lidé kladou, když se dostanou do situace, kdy musí zvážit, zda se zbavit kazivého zubu nebo jej nechat. Bohužel, v některých případech může být odpověď „ano“. Na neléčené zuby lze dokonce podle lékaře zemřít.
Stomatolog Jiří Šedý uvedl: „Pokud máte neléčené zubní kazy, dojde k poškození zubní dřeně uvnitř zubu a zánět se může rozšířit z oblasti hlavy, krku i mnohem hlouběji. U rizikových skupin může i takové skryté zánětlivé ložisko znamenat ohrožení života.“
Pokud tedy vidíte zub, který je skoro nezvratně zkažený, je důležité vyhledat stomatologa a konzultovat s ním nejlepší možnost léčby. Budete-li ignorovat problém, mohou se objevit komplikace. Při problémech s ústním zdravím může být velmi obtížné odhadnout, kdy zub umře.
Nejčastější příčinou neléčených zubních kazů je nedostatek péče. Pokud vám chybí pravidelná stomatologická prevence, mohou se vyvinout zubní kazy. Většina lidí pravidelně navštěvuje stomatologa jen každé dva roky. To je důvod, proč se neléčené zubní kazy vyskytují tak často.
Vzhledem k tomu, že neléčené zubní kazy mohou ohrozit život, je důležité vyhledat pomoc od stomatologa. Když váš zubní lékař diagnostikuje zubní kaz, bude vám doporučovat léčbu, která je konkrétním způsobem zaměřena na zastavení zánětu a poškození zubu.
Takže, jaké jsou možnosti léčby? Návštěvu stomatologa nelze v žádném případě ignorovat. Můžete si vybrat buď mezi plombou, kanálkem nebo odstraněním. Plomba je nejlevnější a nejčastější volbou léčby, ale není vždy účinná v případě závažných zubních kazů.
Kanálky jsou léčbou, která odstraňuje poškozenou část zubu a zastaví infekci. Tento postup je obecně velmi účinný, ale může být také velmi bolestivý a trvat několik návštěv. Konečnou možností léčby je odstranění zubu. To je vhodné, pokud je zub zcela nevratně poškozen.
Kdy zub umře? Bohužel, odpověď není jednoduchá. Konečný výsledek bude záviset na vámi vybrané léčbě a úrovni péče, kterou přijmete. Pokud si vyberete správnou léčbu a budete se řídit stomatologickými doporučeními, mělo by být možné váš zub zachránit. Když se však situace zhorší, vašemu zubu hrozí riziko úmrtí.

Napsat komentář