Kdo nemusí platit zdravotní pojištění?

admin

Updated on:

.

Kdo nemusí platit zdravotní pojištění?

Tento problém řeší snad každý, ať už ve formě dotazů svým známým, nebo na internetu. Není to ani tak těžká otázka, jako spíše otázka, na kterou je obtížné sehnat přesnou odpověď. Víte, kdo nemusí platit zdravotní pojištění?

Odpověď zní, že zálohy na zdravotní pojištění neplatí ten, kdo je po celý kalendářní měsíc současně zaměstnancem a samostatná výdělečná činnost není hlavním zdrojem jeho příjmů. To znamená, že pokud jste zaměstnanec a příjmy z vaší samostatné výdělečné činnosti (SVČ) jsou vyšší než vaše mzda za zaměstnání, pak musíte platit zálohy na zdravotní pojištění.

Státní pojištěnci neplatí jako OSVČ zálohy jen v prvním kalendářním roce své činnosti. Pokud se rozhodnete začít se samostatnou výdělečnou činností, můžete si první rok ušetřit peníze, které byste jinak zaplatili za zdravotní pojištění. V druhém kalendářním roce byste se však už měli rozhodnout, zda budete platit pojistné jako OSVČ, nebo se stanete zaměstnancem.

V případě, že jste v důchodu, můžete být ušetřit také peníze. Pokud jste starobní důchodce, neplatíte zálohy na zdravotní pojištění, jakmile dosáhnete věku důchodového věku. Stejně tak pokud jste invalidní důchodce, neplatíte zálohy na zdravotní pojištění, jakmile dosáhnete invalidního věku.

Existují také lidé, kteří se nemusejí starat o zdravotní pojištění. Jsou to ti, kteří jsou členy některého zdravotního pojištění, například pojištění zaměstnavatele. Pokud máte pojištění zaměstnavatele, není třeba platit zálohy na zdravotní pojištění.

V případě, že nemáte zdravotní pojištění, můžete se snažit o získání osvobození. V tomto případě je třeba požádat o osvobození od zdravotního pojištění u svého zdravotního pojišťovny. Každá pojišťovna má své vlastní pravidla a podmínky, které musíte splnit, abyste mohli získat osvobození.

Věříme, že jsme vám ukázali, kdo nemusí platit zdravotní pojištění. Pokud jste se nad tímto tématem ještě nikdy nepřemýšleli, věříme, že vám tento článek poskytl dostatek informací, abyste mohli svůj postoj k tomuto tématu vymezit. Důležité je také zdůraznit, že pokud potřebujete další informace o tom, jak řešit váš postoj k zdravotnímu pojištění, je vždy nejlepší poradit se se svou pojišťovnou.

Napsat komentář