Kdy s miminkem na fyzioterapii?

admin

Kdy s miminkem na fyzioterapii?

Může se zdát, že vy jako rodiče víte vše o tom, co je dobré pro zdraví vašeho miminka. Ale co když můžete udělat ještě více? Odpověď spočívá ve fyzioterapii pro miminka. Často je potřeba odborníka, aby dohlédl na jeho pohybový vývoj a pomohl jim vybudovat si zdravou sestavu svalů. Díky fyzioterapii pro miminka můžete učinit všechny potřebné kroky k tomu, aby se váš malý králíček mohl pohybovat bez omezení.

Už jste slyšeli o fyzioterapii pro miminka? Možná jste si říkali, zda je to nutné, nebo jestli to není zbytečné. Doporučujeme vám kontrolovat pohybový vývoj od 6. týdne života, kdy vstupují do funkce svaly zásadní pro správné napřímení páteře a postavení kloubů. Pokud se svaly nezapojí správně, dítě si neideální svalové souhry fixuje a staví na nich. Není tedy dobré čekat, že se odchylky či opoždění spraví sami.

Fyzioterapie pro miminka je tedy mnohem víc než jen pohodlné polohování dítěte. Cílem je učit miminko jak se správně pohybovat. Už se nebudete muset trápit s tím, že má dítě zakřivenou páteř, nebo že se mu nedaří chodit. Fyzioterapeut s ním začne pracovat, aby získal lepší postoj, chůzi a motoriku. Díky fyzioterapii pro miminka se může dítě bez obav pustit do hry, vzdělávání a fyzických aktivit.

V prvních dnech života se většina kojenců cítí více pohodlně v poloze na břiše. Ale bůh ví, že se po několika týdnech mohou objevit problémy s postavením těla. To může být následkem nedostatečného pohybu a omezených pozic, ve kterých se dítě nachází. To může způsobit, že se vaše dítě bude pohybovat nesprávně. Fyzioterapeut s ním pracuje na odstranění těchto nesprávných dovedností a nahrazení je správnými.

Fyzioterapeut bude také pracovat s vaším dítětem na odstranění některých nežádoucích pozic tím, že použije tlak, hmaty a protahovací techniky. Jednou z hlavních výhod fyzioterapie pro miminka je to, že pomáhá budovat silné a zdravé svaly a klouby. To přispívá k lepšímu pohybu, lepšímu držení těla a správnému postavení.

Pokud má vaše dítě zpoždění ve fyzickém vývoji, může být užitečné vyhledat odborníka na fyzioterapii pro miminka. Fyzioterapie může pomoci dítěti získat potřebnou sílu, která mu pomůže se pohybovat správným způsobem. Navíc může zajistit, že se vaše dítě bude vyvíjet správně, a to zejména, pokud jde o motorické dovednosti a všechny druhy pohybů.

Fyzioterapeut může také navrhnout pohodlné polohy, které můžete vyzkoušet doma, abyste pomohli vašemu dítěti se správnou polohou těla. Například, můžete mít často vaše dítě na břiše, aby pomohlo upevnit jeho záda. Nebo můžete zkusit různé techniky masáží, které pomohou odstranit bolesti svalů a kloubů.

Pokud vám někdy vaše dítě nedokáže poskytnout správnou podporu, nebo se vás snaží přesvědčit, že může dělat něco, co ve skutečnosti nedokáže, vyhledejte odborníka na fyzioterapii pro miminka. Fyzioterapeut může prozkoumat pohybový vývoj dítěte a pomoci mu se správnými dovednostmi. Můžete si být jistí, že se vaše dítě bude pohybovat zdravě a bez obav.

Napsat komentář