Kdo má největší zuby?

admin

Kdo má největší zuby? Německý zubař z Hesenska se stává rekordmanem!
Tento týden se Němec z Hesenska stal slavným díky zápisu do Guinnesovy knihy rekordů. Tento zápis byl získán za to, že jeho pacientovi vyoperoval neobvykle obrovský zub. Zápis byl vydán 1. 11. 2019.
37,2 milimetrový zub, který byl vyoperován, je nejdelším zubem, který kdy byl vyoperován. Necelé tři čtvrtiny tohoto zubu byly schované v dásni, což překvapilo i samotného zubaře. Příčina bolestí u pacienta se odhalila až při rentgenovém vyšetření.
Zubař uvedl, že tento obří zub byl největším zubem, se kterým se kdy setkal. Jakmile bylo vyšetření dokončeno, okamžitě se pustil do vyřezávání. K vyříznutí obřího zubu musel použít kombinaci chirurgických nůžek a párátka.
Bylo obtížné vyřezat tento zub, protože se po celou dobu pohyboval. I když byl zubař zkušený, vytvoření prostoru pro extrakci obřího zubu trvalo déle, než obvykle. Pacientovi bylo po vyoperování obřího zubu doporučeno, aby navštívil zubaře jednou za rok, aby vyřešil problém s čelistí, který mohl být způsoben neobvykle velkým zubem.
Kromě obřího zubu bylo také zaznamenáno, že pacient měl velmi zuby. Obecně platí, že čím delší jsou zuby, tím vyšší je riziko, že se budou lámat, měnit tvar a způsobovat bolesti.
I když nebylo jasné, jak se neobvykle velký zub dostal do úst pacienta, bylo jasné, že tento zápis v rekordní knize si zaslouží pozornost. Tento zubařský zázrak je obdivuhodným příkladem toho, jak pokrok v medicíně může pomoci odhalit problémy, které se jinak nedají vidět.
I když ne každý má neobvykle velké zuby, je důležité vyhýbat se zubnímu kazu a vyhledávat pravidelnou zubní péči. Pokud se vám během vyšetření zjistí, že máte neobvykle velké zuby, může vám být doporučena extrakce nebo jiný zubní postup.
Tento týden se Německému zubaři z Hesenska podařilo udělat něco neobvyklého. Nejen, že odhalil příčinu bolesti u svého pacienta, ale také jeho pacient získal zápis do Guinnesovy knihy rekordů za to, že vyoperoval největší zub na světě.

Napsat komentář