Jak srážet exekuce ze mzdy?

admin

Srážky z mzdy za exekuce mohou být nesmírně frustrující. Když vám jde o každou korunu, ztráta několika desítek nebo stovek je velkým zdrcujícím faktorem. Exekuce jsou obecně záležitost, se kterou se nikdo nechce potýkat a bohužel to často znamená, že jste nuceni začít hledat způsoby, jak snížit výši srážek. Jak toho dosáhnout? Zde je návod, jak snížit exekuční srážky ze mzdy.
Nejprve si musíte uvědomit, že pokud je vedena exekuce kvůli nepřednostním pohledávkám, můžete očekávat, že budete vystaveni srážkám ze mzdy. Celková nezabavitelná částka se odečte od čisté mzdy a tím se určí tzv. zbytek čisté mzdy. Je-li tento zbytek nižší než 30 685,50 Kč, vydělí se třemi. Pokud je na Vás vedena exekuce kvůli nepřednostním pohledávkám, srážka ze mzdy bude jedna třetina ze zbytku čisté mzdy a dvě třetiny Vám budou ponechány.
Pokud však chcete dosáhnout menších srážek, můžete udělat několik věcí. Prvním je váš zaměstnavatel. Zkuste se zeptat, zda můžete začít dostávat nižší mzdu, abyste se vyhnuli vysokým srážkám. To by vám mohlo pomoci snížit váš zbytek čisté mzdy a tím snížit i srážky.
Dalším způsobem, jak se vyhnout vysokým srážkám, je zkusit se dohodnout s exekutorem o snížení srážek. Exekutoři jsou často ochotni se dohodnout s lidmi, kteří mají dluhy. Pokud máte jasný plán, jak splatit své dluhy, můžete se obrátit na exekutora a zkusit se dohodnout.
Existuje také možnost požádat o snížení srážek od státu. Pokud žijete v České republice, můžete požádat o snížení srážek ze své mzdy na úřadu práce nebo úřadu sociálního zabezpečení.
A konečně, můžete se zkusit obrátit na organizace, které se specializují na pomoc lidem s dluhy. Tyto organizace mohou pomoci s poradenstvím v oblasti financí, procesem soudního vymáhání dluhů a možná i snížením srážek ze mzdy.
Když je na Vás vedena exekuce, je důležité se zaměřit na snížení srážek ze mzdy. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, a je důležité si uvědomit, že existují organizace, které jsou ochotny pomoci. Takže nezoufejte, exekuce nejsou věčné. Je tu spousta možností, jak se s nimi vypořádat.

Napsat komentář