Jak hluboko kolonoskopie?

admin

.

Kolonoskopie je invazivní diagnostická metoda, která se používá ke stanovení příčiny zažívacích potíží a pro vyšetření střevního traktu. Pokud vám byl stanoven kolonoskopický vyšetření, možná jste si položili otázku, jak hluboko se koloskop zasouvá do střeva.

Pro provádění kolonoskopie se používá endoskop, který se zavádí do tlustého střeva. Zavádění endoskopu trvá obvykle 10-15 minut a jeho délka se pohybuje zhruba okolo 1 metru. Při koloskopii musíte ležet na boku a lékař zavede endoskop po celé délce střeva a bude procházet jeho zákruty, aby vyšetřil všechny oblasti.

Pro to, aby se střevo dalo vyšetřit, je do něj zaváděn vzduch, což může způsobit pocit nadýmání. Během prohlídky můžete také pociťovat bolest v důsledku konstantního stlačování střevních stěn a křečí způsobených vzduchem.

Kolonoskopie je základní procedura pro stanovení diagnózy pro zažívací obtíže, jako je například zánět střev, polypy, Crohnova choroba nebo krvácení. Při koloskopii lékař může provádět biopsii (získání vzorků tkáně), které se dále vyšetřují pro stanovení diagnózy.

Pokud se bojíte kolonoskopického vyšetření, můžete se obrátit na svého lékaře a zeptat se na léky proti bolesti, které je možné užít před vyšetřením. Ve většině případů se kolonoskopie provádí bez anestézie, ale lékař vám může předepsat léky, které mohou zmírnit bolest a stres během zákroku.

Kolonoskopie je bezpečná a efektivní metoda vyšetření střev. Pomáhá lékařům identifikovat diagnózy a navrhnout léčbu. Ačkoli je to invazivní zákrok, který může způsobit nepohodlí, je to nezbytné pro odhalení zdravotních problémů, které by jinak mohly zůstat bez léčby. Takže při koloskopii je endoskop zaveden do střeva zhruba 1 m hluboko. Vyšetření trvá obvykle 10-15 minut a může působit bolest, protože je nutné překonat ohyby střeva. Takže pokud se vám bude diagnostikovat kolonoskopie, nezapomeňte se poradit s lékařem o lécích proti bolesti a podstoupení zákroku s co největším klidem.

Napsat komentář