Jak dlouho trva Sepsani insolvence?

admin

Sepsání insolvence, také známé jako insolvence, je situace, ve které se někdo ocitne, když si nemůže dovolit zaplatit své dluhy. Je to bolestný proces, ale je nezbytný, abyste se mohli dostat z finančních potíží a začít znovu. Pokud jste se ocitli ve finančních potížích, může být sepsání insolvence dobrým řešením. Ale jak dlouho trvá sepsání insolvence?
V obecné rovině trvá sepsání insolvence maximálně 5 let, tj. 60 měsíců. Tato doba je odhadovaná pro oddlužení formou splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty. Nicméně, můžete se dostat dříve, pokud zaplatíte 100 % svých závazků včetně odměny insolvenčního správce. Kromě toho můžete také zkrátit dobu trvání insolvence na 3 roky, pokud zaplatíte 60 % svých závazků.
Když se rozhodnete pro sepsání insolvence, budete muset podat návrh insolvence k nejbližšímu soudu. Je to první krok k oddlužení. Návrh obsahuje informace o vašem majetku, příjmech, dluzích a osobních údajích.
Poté, co je návrh podán, vydá soud insolvenční rozhodnutí. Toto rozhodnutí uděluje soudce soudci, který posoudí váš případ a rozhodne, zda můžete nebo nemůžete být uznaní jako osoba, která sepsala insolvenci.
Když soudce rozhodne, že můžete být uznáni, bude soudce jmenovat insolvenčního správce, který bude mít zodpovědnost za vymáhání vašich dluhů. Tato osoba bude také zajišťovat, aby bylo dosaženo oddlužení, pomocí splátkového kalendáře. Vy i váš insolvenční správce vytvoříte splátkový kalendář, který vám umožní splácet vaše dluhy v požadovaném časovém rozpětí.
Poté, co se všechny dluhy vyřídí, obdržíte od insolvenčního správce potvrzení o úspěšném oddlužení. Tento dokument potvrzuje, že jste všechny dluhy splatili a jste opět svobodní.
Když vezmeme v úvahu dobu trvání sepsání insolvence, může se pohybovat od 3 do 5 let. Výsledný čas závisí na vaší schopnosti splatit dluhy a odměnu insolvenčního správce.
Pokud se ocitnete ve finančních potížích a sepsání insolvence se zdá být jedinou možností, je důležité vědět, že vám může pomoci se dostat z dluhů. Je to dlouhý proces, ale je to dobrá volba, pokud chcete začít znovu. Poraďte se se svým právníkem a pochopte, jak to funguje.

Napsat komentář