Jak dlouho platí platební karta?

admin

Updated on:

.
Když si pořídíte novou platební kartu, je důležité zjistit si její datum platnosti. Na platební kartě byste měli vidět malý text s označením „Platnost karty“. To je uvedeno ve tvaru mm/rr, tedy měsíc a rok, například 08/21. V tomto případě je Vaše debetní či kreditní karta platná do 31. srpna 2021 včetně, po tomto datu s ní již nezaplatíte ani nevyberete hotovost z bankomatu.
Nejčastěji jsou platnosti karet stanoveny na tři až pět let. Toto datum je stanoveno bankou. Znamená to, že když si pořídíte novou platební kartu, může mít datum platnosti například 08/21 (tj. konec srpna 2021).
Naštěstí je pro nás snadné zjistit, kdy končí platnost naší platební karty, a to pomocí datumu platnosti uvedeného na samotné kartě. Datum platnosti je ve formátu mm/rr, takže můžete snadno zjistit, kdy je konec platnosti. Takže například pro platební kartu s datem platnosti 08/21, platnost končí v srpnu 2021.
Když se blíží datum platnosti Vaší karty, měli byste kontaktovat svou bance, aby zjistili, zda je možné požádat o prodloužení platnosti. Pokud jste v minulosti měli problémy s platebními kartami nebo bankou, může banka odmítnout prodloužit platnost Vaší karty.
Některé banky nabízejí možnost přezkoumat platnosti karet každý měsíc, aby se ujistily, že je pro Vás stále aktuální. Také můžete nastavit upozornění pomocí textových zpráv nebo e-mailů, které Vám připomenou datum expirace Vaší karty. To Vám umožní vyhnout se situaci, kdy zapomenete na datum platnosti a tím pádem se nemůžete dostat do bankomatu nebo zaplatit účty.
Když se blíží datum platnosti Vaší platební karty, je vždy dobré požádat banku o prodloužení nebo získat novou kartu. Také je dobré pravidelně kontrolovat datum platnosti karty, abyste se ujistili, že je pro Vás stále aktuální. Tímto způsobem se můžete vyhnout situaci, kdy Vám karta nefunguje, když je nejvíce potřebujete.

Napsat komentář