Na co si nebrat úvěr?

admin

Updated on:

Nemáte-li dostatek financí na něco, co chcete, je snadné uvažovat o tom, že si vezmete úvěr. V první řadě je ale důležité zvážit, na co si skutečně úvěr vzít. Není vždy ideálním řešením a někdy může být dokonce kontraproduktivní. Pokud jste se rozhodli si vezmout úvěr, tady je seznam věcí, na které si úvěr rozhodně neberte.

Vánoční dárky: Vánoce jsou časem, kdy se lidé chtějí více usmířit a oslavit, a rychle se projeví touha po nákupu dárků. Jakmile ale začnete počítat náklady na úvěr, který byste museli splácet, může to být kontraproduktivní. Uvědomte si, že se zavazujete splácet úvěr po několik měsíců a i když se zdá, že peníze na dárky jsou okamžitě k dispozici, budete muset vydělat více, abyste si je mohli dovolit.

Nový telefon, který nepotřebujete: Pokud jste v poslední době získali nový mobilní telefon, je naprosto zbytečné si vezmout úvěr na zakoupení nového. Pokud se vám nelíbí, jaký model používáte, můžete se namísto úvěru rozhodnout pro upgradování. Navíc se vyhnoute poplatkům za úvěr a neplatíte zbytečně vysoké úroky.

Splacení starší půjčky: Pokud se snažíte splácet starší půjčku, je obecně lepší vydělat si více peněz a použít je k tomu, abyste splatili starou půjčku, než si vezmete další. Pokud si vezmete další úvěr, abyste mohli splatit starší, způsobíte, že se úrokové sazby zvýší, protože máte více závazků.

Drahá dovolená do zahraničí: I když je dovolená v zahraničí velmi lákavá, vezměte si úvěr na dovolenou rozhodně ne. Dovolená je většinou krátkodobá, takže se vám může zdát, že úvěr je v tomto případě dobrá volba. Ve skutečnosti ale zaplatíte více za úroky než za náklady na dovolenou. Takže se raději pokuste vydělat peníze na dovolenou, než abyste se zadlužili.

Všechny tyto situace jsou velmi časté a často lidé neuváženě uvažují o vezmutí úvěru. Je důležité se rozhodnout pečlivě, zda si vezmete úvěr, a pokud ano, na co jej chcete použít. Je velmi důležité se vyhnout použití úvěru na vánoční dárky, nový telefon, který nepotřebujete, splacení starší půjčky nebo drahou dovolenou do zahraničí.

Při rozhodování o tom, zda si vezmete úvěr, byste měli vždy vzít v úvahu potřebu daného produktu nebo služby, kterou si chcete koupit. Pokud nejste si jistí, zda si úvěr můžete dovolit splácet, neberte si jej. Neexistuje žádný důvod, proč byste se měli zadlužovat, pokud nepotřebujete. Pamatujte si, že pokud vezmete úvěr na nesprávné věci, můžete se dostat do finančních problémů. Nechte si proto poradit od odborníka a ujistěte se, že se rozhodujete správně.

Napsat komentář