Kdy můžu jít na brigádu?

admin

Updated on:

Kdy můžu jít na brigádu? Pro mnoho mladých lidí je brigáda důležitou součástí jejich životního stylu. Ale jakmile jste se rozhodli vydat do světa brigád, musíte počítat se spoustou pravidel a vyhlášek. Dnes si vezmeme na paškál, kdy můžete oficiálně vykonávat práci na brigádě, a také proč mohou být tyto vyhlášky pro vás přínosné.

Nejdříve začneme základními pravidly. Mladiství mohou uzavřít pracovní smlouvu nebo dohodu o práci konané mimo pracovní poměr nejdříve po dosažení věku 15 let. Avšak s výkonem této práce mohou začít až ve chvíli, kdy ukončí povinnou školní docházku. Už ale není třeba souhlas rodičů. Jedinou výjimkou je období od 15 do 18 let, kdy je pro mladistvé nutný souhlas rodičů nebo zákonného zástupce.

Takže když jste ve věku 15-18 let a ukončili jste povinnou školní docházku, můžete začít vykonávat práci na brigádě. Zároveň je důležité si uvědomit, že mladiství mohou jen výjimečně pracovat na úkor vzdělávání.

A co mladiství starší 18 let? Pokud jste ve věku 18 a více let, můžete oficiálně uzavřít pracovní smlouvu nebo dohodu o práci konané mimo pracovní poměr. Už nepotřebujete souhlas rodičů nebo zákonného zástupce.

Některé země, například Česká republika, mají další omezení. Například do 31. 5. 2022 musí mladiství ve věku 15-18 let mít souhlas rodičů nebo zákonného zástupce, aby mohli vykonávat práci na brigádě. Jakmile mladiství dosáhne 18 let, souhlas rodičů už není potřeba.

Takže pro zjištění, zda můžete jít na brigádu, zjistěte, v jakém věku jste. Pak vyzkoušejte, zda jste absolvovali povinnou školní docházku a jestli je vaše země v souladu s národními zákony.

Výhody práce na brigádě jsou mnohé. Lidé si mohou vydělat peníze, naučit se novým dovednostem a zažít nové zkušenosti. Takže až budete připraveni na brigádu, ujistěte se, že jste prošli všemi právními postupy.

Vždy je dobré mít na paměti, že pokud jste ve věku 15-18 let, měli byste důkladně přemýšlet o tom, jak budete svou práci na brigádě skloubit s vzděláváním. Ujistěte se, že si uděláte čas na studium, abyste mohli dosáhnout vašich životních cílů.

Nyní, když víte, kdy můžete začít vykonávat práci na brigádě, můžete se rozhodnout, zda chcete jít do světa brigád nebo ne. Nezapomeňte, že i když můžete jít na brigádu, měli byste se rozhodnout, zda je to pro vás to pravé.

Napsat komentář