Jak získat peníze v insolvenci?

admin

Updated on:

V dnešní době často přemýšlíme, jak získat peníze v insolvenci. Bohužel, z principu poskytnutí půjčky v insolvenci ani není možné. Soud vám vyměřil nezabavitelné minimum a veškeré příjmy nad něj jdou na oddlužení. K získání peněz můžete využít i další možnosti.

1. Přivýdělek

Nejjednodušším způsobem, jak získat peníze v insolvenci, je hledat si přivýdělek. To znamená, že si budete vedle svého hlavního zaměstnání hledat ještě jeden pracovní úvazek, kde vám budou vypláceny mzdy. Tímto způsobem si můžete vydělat další peníze. Můžete například hledat brigády, nabízet své služby online nebo pracovat jako dobrovolník. To vše jsou dobré způsoby, jak si vydělat nějaké peníze navíc.

2. Prodej nepotřebných věcí

Dalším způsobem, jak získat peníze v insolvenci, je prodej věcí, které už nepotřebujete nebo nevyužíváte. To znamená, že můžete prodat například oblečení, které vám už nesedí, kusy nábytku, které vám nevyhovují nebo i elektroniku, na kterou už nepotřebujete. Prodejem těchto věcí můžete získat nějaké peníze a ušetřit si náklady na jejich skladování.

3. Úspory

Dalším způsobem, jak získat peníze v insolvenci, je třídění úspor. To znamená, že si můžete prohlédnout svůj rozpočet a zjistit, kde můžete ušetřit. Například pokud platíte vysoké ceny za energii nebo za předplacené služby, můžete si projít nabídky a zjistit, zda existují levnější možnosti. To vám ušetří peníze, které byste jinak museli utratit.

4. Podpora rodiny a přátel

Posledním způsobem, jak získat peníze v insolvenci, je získat podporu rodiny a přátel. Pokud máte blízkou osobu, která má dostatek peněz a je ochotná vám pomoci, může vám poskytnout finanční dar. Tato pomoc může být ve formě přímé peněžní podpory, ale také ve formě bezplatného ubytování nebo jídla.

V insolvenci se můžete těšit na nějaké peníze, ale je důležité si uvědomit, že je třeba dodržovat určitá pravidla. Případnou půjčku by tedy z vašeho účtu stejně zabavil insolvenční správce, kterému jste povinni nahlásit všechny mimořádné příjmy. 8. 4. 2023 Pokud byste si půjčili peníze a neohlásili je, mohli byste se dostat do ještě větších problémů. Proto je lepší využít jednu z výše uvedených možností získání peněz v insolvenci.

V dnešní době je velmi důležité být finančně zodpovědný. Pokud se ocitnete v insolvenci, je důležité vědět, jak získat peníze. Využitím jedné z výše uvedených možností můžete získat potřebné peníze a zároveň dodržovat pravidla insolvence.

Napsat komentář