Kdy si můžu vzít půjčku po insolvenci?

admin

Updated on:

Máte splacenou svou insolvenci a ptáte se, kdy si můžete vzít úvěr? Gratulujeme, že jste se dokázali dostat do finančního lepšího stavu a můžete se začít zamýšlet nad novou půjčkou. Následující článek Vám přináší informace o tom, jak získat úvěr po splnění povinností podle insolvenčního zákona.
Nejprve je důležité říct, že insolvenční zákon nezakazuje nikomu, aby dlužníkovi poskytl úvěr či půjčku. Takže v zásadě můžete okamžitě po oddlužení žádat o úvěr. Všechno se ale vždy omezuje na ochotu věřitele Vám poskytnout úvěr.
Začněme tím, že si objasníme, co přesně je to oddlužení. Oddlužení je program, kterým se dlužník snaží splatit své závazky. Tím dojde k ukončení insolvenčního řízení. Po skončení oddlužení je dlužník volný od veškerých dluhů, které měl před insolvencí.
Pokud jste se oddlužili, můžete si po splnění veškerých podmínek vzít úvěr. Věřitelé si budou důkladně pročítat Vaši historii úvěrů a zjišťovat, jak jste v minulosti své finanční závazky plnili.
Je tu ale jeden velký problém: Vaše úvěrové skóre bude po oddlužení pravděpodobně velmi nízké. Insolvenční řízení má totiž na úvěrové skóre velmi negativní vliv. Věřitelé si mohou zjistit informace o Vaší minulosti prostřednictvím úvěrových registrů. Může se stát, že Vám úvěr nebudou chtít poskytnout, i když jste se oddlužili.
Přestože je Vaše šance na úspěšnou žádost o úvěr po oddlužení malá, stále existují možnosti, jak úvěr získat. Existují speciální subjekty, které jsou ochotny poskytnout úvěr lidem s nízkým úvěrovým skóre. Takové úvěrové produkty se nazývají záchranné úvěry.
Záchranné úvěry jsou obvykle dražší než běžné úvěry, ale stále poskytují lidem s nízkým úvěrovým skóre možnost získat finanční prostředky. Doporučujeme si dobře prostudovat, jaké jsou podmínky uzavření takového úvěru, abyste se mohli vyhnout skrytým poplatkům a dalším nákladům.
Nakonec je tu ještě jedna možnost, kterou můžete využít. Pokud máte vlastního investora, který je ochoten Vám poskytnout úvěr, můžete se na něj obrátit. Investoři jsou obvykle velmi otevření a pochopení, takže Vám mohou poskytnout úvěr i s nízkým úvěrovým skóre. Investoři obvykle vyžadují, abyste jim zaplatili úroky a pravidelně spláceli úvěr, což je dobrá příležitost pro dlužníky si vylepšit úvěrové skóre.
Takže, kdy si můžete vzít půjčku po oddlužení? V zásadě kdykoli. Insolvenční zákon nezakazuje nikomu, aby dlužníkovi poskytl úvěr či půjčku. Potíž ale spočívá v ochotě věřitele dlužníkovi po ukončení jeho oddlužení úvěr vůbec poskytnout. Takže, i když je Vaše šance na úspěšnou žádost o úvěr po oddlužení malá, stále existují možnosti, jak úvěr získat. Existují speciální subjekty, které jsou ochotny poskytnout úvěr lidem s nízkým úvěrovým skóre, nebo můžete využít i investora.
Pokud se rozhodnete žádat o úvěr, doporučujeme Vám, abyste dobře prostudovali podmínky uzavření úvěru, abyste se vyhnuli skrytým poplatkům a dalším nákladům. Tím si zajistíte, že se Vám vyplatí získat úvěr, který Vám pomůže získat finanční prostředky, které potřebujete.

Napsat komentář