Kdy si můžu vzít hypoteku po exekuci?

admin

Updated on:

.

Víte, že vám byla udělena exekuce? Možná se nyní obáváte, že se nikdy nebudete moci dostat zpět na finanční nohy. Ale nezoufejte! Exekuce se může zdát jako strašák, ale většinou neznamená, že vám bude navždy znemožněno dostat se k úvěru. Pokud si chcete po exekuci vzít hypotéku, máte šanci.

Když si budete chtít po exekuci vzít hypotéku, musíte počkat, až bude exekuční řízení ukončeno. Jakmile bude řízení ukončeno, budete muset ještě počkat na uběhnutí lhůty 15 dnů na odvolání. Jakmile tato lhůta uběhne, zaregistruje se výmaz z registru dlužníků. Tím bude exekuce na vašem jméno smazána a odstraní se i historie dluhu.

Tento postup pro výmaz z registru dlužníků po exekuci je důležitý. Exekuce by nadále neměla ovlivňovat vaše šance získat hypotéku. V dnešní době se finanční instituce více zaměřují na vaši současnou finanční situaci než na vaši minulost. Pokud je vaše současné finanční postavení stabilní, můžete mít větší šanci dostat hypotéku.

Jakmile se výmaz z registru dlužníků po exekuci uskuteční, budete moci přistoupit k dalším krokům při získávání hypotéky. V první řadě budete muset najít finanční instituci, která je ochotna vám hypotéku poskytnout. Dále budete muset předložit finanční záznamy, doklady totožnosti a další dokumenty, které jsou vyžadovány.

Může to trvat nějakou dobu, než se dostanete do fáze, kdy můžete požádat o hypotéku. Ale můžete se ujistit, že výmaz z registru dlužníků po exekuci se uskutečnil dne 2. 8. 2020, což je výhoda. Výmaz znamená, že informace o vaší exekuci by nadále neměla ovlivňovat vaši snahu o hypotéku.

Pokud jste exekučním postižení a chcete si vzít hypotéku, můžete se spolehnout na to, že je tu šance. Předtím, než si však vzít hypotéku, musíte čekat až do skončení exekučního řízení a uběhnutí lhůty na odvolání, která je 15 dnů. Jakmile tato lhůta uběhne, bude uskutečněn výmaz z registru dlužníků po exekuci, což by mělo znamenat, že informace o exekuci nadále nebude mít vliv na vaši schopnost získat úvěr.

Vždy se ujistěte, že máte dostatek informací o tom, jak získat hypotéku po exekuci. Návštěva finančního poradce může být skvělým způsobem, jak se o vaší finanční situaci dozvědět více. Poradce může také vyhodnotit vaši současnou finanční situaci a říci vám, jaké možnosti máte. To vám může pomoci rozhodnout se, jestli je pro vás vhodné si vzít hypotéku.

Když máte exekuci, můžete si myslet, že už nikdy nemůžete získat hypotéku. Ale to není pravda. Exekuční postižení lidé mají stále šanci získat hypotéku. Je důležité si uvědomit, že pokud chcete získat hypotéku po exekuci, musíte počkat, až se uskuteční výmaz z registru dlužníků po exekuci. Tento výmaz by měl znamenat, že informace o vaší exekuci nadále nebude mít vliv na vaši schopnost získat úvěr. Takže pokud jste exekuční postižení a chcete si vzít hypotéku, nezoufejte – není to nemožné.

Napsat komentář