Kdy můžu mít insolvenci?

admin

Updated on:

.

Jakmile se dostaneme do finanční tísně, mnozí z nás se ptají, zda je možné žádat o insolvenci. Existuje několik zásadních faktorů, které je třeba vzít v úvahu, například doba trvání insolvence, kdy může být žádost o insolvenci podána a samozřejmě i to, zda máte dostatečnou schopnost splácet alespoň minimální splátku.

Žadatel o insolvenci musí být schopen splácet alespoň minimální splátku. Kdysi se muselo dokládat, že je dlužník schopen splácet 30% ze svých výdělků, aby byl považován za schopného splácet. Dnes postačí, když každý měsíc dlužník zaplatí alespoň náklady na vedení insolvence (cca 900 Kč bez DPH) a stejnou částku i na úhradu dluhů.

Říkáte si, kdy můžu mít insolvenci? Žádost o insolvenci můžete podat, když se dostanete do finanční tísně a nemůžete své dluhy splácet. Pokud se vám nedaří své dluhy splácet, můžete podat žádost o insolvenci.

Odpověď na otázku „Kdy můžu mít insolvenci?“ závisí na tom, jaké máte finanční potíže. Uveďme si příklad: Pokud dlužíte 500 000 Kč a nemůžete je splácet, nemůžete okamžitě začít žádat o insolvenci. Místo toho budete muset začít splácet alespoň minimální splátku (jak jsme si již řekli, je to cca 900 Kč bez DPH) každý měsíc.

Koncem srpna 2022 začíná nová insolvenční lhůta, takže pokud se nyní dostanete do finanční tísně, můžete podat žádost o insolvenci nejdříve 25. srpna 2022.

Pokud tedy chcete podat žádost o insolvenci a máte dostatečnou schopnost splácet alespoň minimální splátku, můžete očekávat, že váš žádost bude zpracována v srpnu 2022. Takže pokud v tuto chvíli žádáte o insolvenci, budete muset počkat do 25. srpna 2022.

Je důležité si uvědomit, že všechny podmínky pro udělení insolvence stanoví soud, a proto je důležité, abyste se před podáním žádosti poradili se svým právníkem. Váš právník vám poradí, jak postupovat a co potřebujete udělat, abyste mohli začít žádat o insolvenci.

Navzdory tomu, že je velmi důležité, abyste se před podáním žádosti o insolvenci poradili s právníkem, můžete si být jistí, že pokud budete splácet minimální splátku, můžete podat žádost o insolvenci na konci srpna 2022.

V případě potřeby můžete vyhledat pomoc a poradit se se svým právníkem. Je důležité si uvědomit, že insolvence by měla být poslední možností, jak se dostat z finanční tísně. Dříve, než se rozhodnete pro insolvenci, je důležité zvážit všechny možnosti a podívat se na to, zda máte jinou možnost, jak řešit vaše finanční problémy.

Jak jsme si řekli, pokud splácíte alespoň minimální splátku, můžete podat žádost o insolvenci 25. srpna 2022. I tak je důležité, abyste svou finanční situaci řešili co nejdříve. Je důležité, abyste se poradili se svým právníkem, abyste věděli, jak postupovat a jak se zbavit finanční tísně.

I když je insolvence poslední možností, jak se dostat z finanční tísně, je důležité si uvědomit, že máte možnost žádat o insolvenci. Pokud splácíte alespoň minimální splátku, můžete podat žádost o insolvenci na konci srpna 2022.

Napsat komentář