Kdo má nárok na oddlužení?

admin

Updated on:

Oddlužení je snadný způsob, jak se vymanit z dluhové pasti a znovu začít žít bohatým a šťastným životem. Pokud jste v dluhové pasti, můžete mít nárok na oddlužení. Přečtěte si, jak to funguje.

Kdo má nárok na oddlužení?

Nejdříve zjistěte, jestli se pro vás oddlužení hodí. Oddlužení je pro ty, kteří mají dlouhodobé dluhy, jejichž splátka je větší než jejich schopnost splácet. Pokud máte příliš mnoho dluhů a splácíte je za úroky, může být oddlužení dobrým řešením.

Pokud jste se rozhodli, že oddlužení je pro vás to pravé, musíte splnit několik podmínek. Je nezbytné, abyste se stali žadatelem o insolvenci. Podle insolvenčního zákona musí být žadatel o insolvenci schopen splácet alespoň minimální splátku. Dříve se muselo dokládat, že je dlužník schopen splácet 30% celkových dluhů, ale nyní postačí, když každý měsíc dlužník zaplatí alespoň náklady na vedení insolvence (cca 900 Kč bez DPH) a stejnou částku i na úhradu dluhů.

Další podmínka pro oddlužení je, že žadatel musí dodržovat několik pravidel. Mezi tyto pravidla patří například to, že nesmí mít žádné nepovolené příjmy, jako je například hazardní hry, ani nesmí kupovat předměty za peníze, které nepatří do jeho rozpočtu.

Pokud splníte tyto podmínky, můžete si podat žádost o oddlužení. V takovém případě budete muset projít schvalovacím procesem, který může trvat až několik měsíců. Poté, co bude žádost schválena, budou vaše dluhy oddluženy do 25. 8. 2022.

Existují však některé dluhy, na které oddlužení neplatí. Mezi tyto dluhy patří například dluhy na daních nebo sociálním pojištění, nebo dluhy, které jsou vymáhány soudním rozhodnutím.

Oddlužení může být skvělým způsobem, jak se zbavit dluhů, ale mějte na paměti, že je potřeba se o to postarat správně. Ujistěte se, že splňujete všechny podmínky a dodržujete pravidla, a vaše šance na úspěch budou mnohem větší. Nezapomeňte také, že po oddlužení budete muset být opatrní, abyste se do dluhové pasti nedostali znovu.

Napsat komentář