Kde si půjčit když mám exekuci?

admin

Updated on:

.

Kde si půjčit když mám exekuci?

Víme, že exekuce může být velmi stresující situace. Je to výkon nařízený soudem za účelem zbavení dluhů a může to mít za následek velké finanční potíže. Pokud jste se ocitli v takové situaci, můžete se cítit bezmocní a zoufalí. Ale nezoufejte. Existuje několik možností, jak si půjčit peníze i s exekucí.

Jedním z prvních kroků, které byste měli udělat, je spolupráce s exekutorem. Exekutor vám může pomoci sestavit plán splácení a dohodnout se na nižších splátkách. Může také pomoci získat odpuštění některých dluhů, což by vám mohlo pomoci vymanit se z tohoto začarovaného kruhu.

Následujícím krokem může být obrácení se na nebankovní společnosti. Tyto společnosti poskytují úvěry na základě kreditního skóre, nikoli na základě výpisu z registru dlužníků. Takže i když máte exekuci, můžete získat úvěr z nebankovní společnosti. Nezapomeňte si ověřit, že společnost, se kterou jednáte, je legitimní. Existují také nebankovní společnosti, které poskytují úvěry s exekucí, ale pozor na vysoké úrokové sazby.

Další možností je žádat o spotřebitelský úvěr. Toto je jeden z nejdostupnějších typů úvěrů a je snadné je získat. Budete muset prokázat, že máte stálý zdroj příjmů a nemáte žádné dluhy, které by vám bránily v jeho získání.

Poslední možností je získat úvěr od rodinného přítele či člena rodiny. Měli byste ale vždy vzít v úvahu rizika, která s tím souvisí. Předtím, než půjčíte peníze, je dobré sjednat formální dohodu.

I když to může být stresující situace, je možné se z ní dostat. Pokud se řídíte výše uvedenými radami, budete mít větší šanci získat úvěr s exekucí. Nezoufejte a buďte trpěliví. Je to otázka času, než se zbavíte exekuce a získáte finanční stability.

Napsat komentář