Jak ušetřit 100 000 za rok?

admin

Updated on:

.

Ušetřit sto tisíc za rok nemusí být tak těžké, jak by se mohlo zdát. Pokud jde o finanční zodpovědnost, je zde jednoduchý klíč k úspěchu: 50:30:20.

Tato magická rovnice 50:30:20 říká, že polovinu (50 %) svého příjmu dáte na nutné (mandatorní) výdaje, jako jsou jídlo a bydlení a větší část zbytku (30 %) zkrátka utrácejte tak, jak je vám to příjemné. 20 % příjmu odložte bokem jako úsporu. Tímto způsobem se vám podaří ušetřit až sto tisíc za rok.

Pokud se vám zdá, že 50:30:20 vám toho moc nedává, protože jste schopni při vaší současné výplatě ušetřit více, než je v tomto rozpočtu vyčleněno, můžete zkusit jiný model. Pokud jde o ukládání úspor, můžete se držet rovnice 25:50:25 nebo dokonce 10:80:10.

Pokud se budete řídit pravidlem 50:30:20, musíte jít krok za krokem. Nejprve zjistěte, kolik můžete ušetřit z vašeho měsíčního příjmu. Potom rozdělte svůj příjem do tří částí: 50 % mandatorní výdaje, 30 % pro osobní potřeby a 20 % na úspory.

Než začnete ukládat peníze bokem, musíte najít účet, kam je můžete uložit. Zde je několik možností:

1. Spořicí účet: Spořicí účet je nejlepší volbou, pokud potřebujete uložit peníze na dlouhou dobu. Úrokové sazby jsou obvykle nízké, ale je to nejbezpečnější způsob ukládání úspor.

2. Investiční účty: Investiční účty poskytují vyšší úrokové sazby než spořicí účty, ale mají vyšší riziko. Investováním do různých akcií, dluhopisů nebo jiných investičních produktů můžete dosáhnout vyššího zhodnocení svých úspor.

3. Stavební spoření: Stavební spoření je jedním z nejpopulárnějších způsobů ukládání úspor. Je to účet, který je určen pro dlouhodobé úspory. Stavební spoření poskytuje jednoduchý a bezpečný způsob, jak dosáhnout vašeho cíle.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh účtu, je důležité začít ukládat peníze hned, jak budete mít nějaký příjem. Pokud se budete držet pravidla 50:30:20, budete mít dostatek peněz na úsporu, aniž byste byli nuceni si něco výrazně omezovat.

Pokud použijete tento jednoduchý nástroj, ušetříte sto tisíc za rok. A to je velmi významný cíl. Užívejte si života a udržujte své finanční zodpovědnosti. Pokud budete držet se těchto jednoduchých pravidel, ušetříte tolik, že to bude stát za to.

Napsat komentář