Jak se zbavit záznamu v registru?

admin

Updated on:

Každý z nás má určitě nějakou minulost, kterou by nejraději zapomněl. Pro mnoho z nás to znamená nějaký záznam v registru dlužníků. Pokud si stěžujete na to, že jste v registru dlužníků evidováni, existuje jeden jednoduchý způsob, jak se toho zbavit.

Pokud jste zjistili, že jste v registru dlužníků evidováni, musíte nejprve zaplatit dlužnou částku, kterou u společnosti máte. Pokud to uděláte, bude záznam o vašem dluhu z registru dlužníků smazán.

Je třeba si uvědomit, že ze SOLUSu nebudete smazáni hned, vaše jméno může být odstraněno až po třech letech od zaplacení dlužné částky. U dluhů u telekomunikačních operátorů je to jeden rok.

Po zaplacení dluhu je dobré nechat si vystavit potvrzení o zaplacení. Takové potvrzení můžete následně poslat společnosti, která váš dluh eviduje. Pokud jste výše uvedený postup dodrželi, měli byste se dozvědět, že váš dluh byl smazán z registru.

Pokud nemůžete zaplatit svůj dluh, je možné se domluvit s věřitelem na splátkovém kalendáři. Splátkové kalendáře vám umožní splácet dluh po menších částkách, aniž byste museli zaplatit celou částku najednou.

Jakmile dlužnou částku zaplatíte, měli byste si vyžádat potvrzení o zaplacení dluhu, abyste mohli dokázat, že jste svůj dluh skutečně zaplatili. Potvrzení o zaplacení dluhu můžete následně poslat společnosti, která váš dluh eviduje, a tím se zbavit záznamu v registru dlužníků.

Nezapomeňte, že pokud jste v registru dlužníků, je to pro vás signál, abyste změnili své finanční návyky. Ujistěte se, že se budete řídit následujícími tipy:

• Ujistěte se, že máte dostatečnou finanční rezervu, abyste mohli některé výdaje pokrýt.

• Zkontrolujte své finanční návyky a zjistěte, zda jsou pro vás výhodné.

• Ujistěte se, že máte dostatečnou znalost finančních produktů, abyste mohli rozumně obchodovat.

• Ujistěte se, že máte dostatek informací o tom, jak se vyhnout finančním pastem.

• Ujistěte se, že máte dostatečnou znalost finančních produktů, abyste se vyhnuli nežádoucímu zadlužení.

• Ujistěte se, že znáte svá práva a povinnosti, týkající se dluhů.

Jakmile budete dodržovat tyto tipy, měli byste se záznamu v registru dlužníků zbavit. Nezapomeňte, že k tomu, abyste se zbavili záznamu v registru dlužníků, musíte zaplatit svůj dluh a dodržovat finanční návyky.

Napsat komentář