Jak se zbavit insolvence?

admin

Updated on:

.

Oddlužení je jednou z nejlepších cest, jak se zbavit insolvence. Jde o proces, který znamená, že všechny vaše dluhy jsou zrušeny, když jste prošli schváleným plánem oddlužení. Oddlužení je však bohužel proces, který může trvat několik let.

Avšak existuje způsob, jak to urychlit. Toto v praxi znamená, že oddlužení lze ukončit i dříve, než je zákonem stanovená povinná doba. A to v podstatě kdykoli, pokud jsou plně uhrazeny do oddlužení přihlášené pohledávky věřitelů.

Jinými slovy: pokud dlužník zaplatí věřitelům vše, co přihlásili, není co splácet a oddlužení skončí. Neznamená to však, že byste měli ignorovat povinnou dobu oddlužení. Nejprve musíte požádat o oddlužení a projít schváleným oddlužovacím plánem, abyste mohli začít pracovat na splnění povinné doby.

Jakmile se zaregistrujete do oddlužení a schválí váš oddlužovací plán, získáte přístup k účtu oddlužení, který vám umožní zaplatit věřitelům, což je klíčový krok, pokud chcete urychlit oddlužení. Tento účet je pod dohledem finančního poradce, který vám pomůže s plánováním a splácením pohledávek, abyste mohli splatit všechny vaše dluhy.

Po tom, co jste zaplatili všechny přihlášené pohledávky, budete muset požádat finančního poradce o ukončení oddlužení. K tomu budete potřebovat důkaz o tom, že jste zaplatili všechny přihlášené pohledávky a že jste uhradili veškeré účty, související s oddlužením.

Jakmile váš finanční poradce obdrží důkaz o plném uhrazení všech pohledávek, může váš oddlužovací plán ukončit. Tento krok je závěrečným krokem při oddlužení a vaše dluhy budou zrušeny, ať už jste dokončili povinnou dobu oddlužení nebo ne.

V závěru lze říci, že oddlužení je skvělý způsob, jak se zbavit insolvence. Ale s vědomím, že můžete urychlit oddlužení, když plně uhradíte všechny pohledávky, můžete získat finanční svobodu mnohem dříve, než byste čekali. Takže pokud jste v situaci, kdy potřebujete urychlit oddlužení, je třeba požádat o oddlužení a vyvinout úsilí, abyste plně zaplatili všechny vaše přihlášené pohledávky.

Napsat komentář