Co se stane když Nezaplatim kontokorent?

admin

Updated on:

.

Když se vám nestačí peníze na účtu a přesáhnete limit kontokorentu, znamená to, že máte dlužnou částku. Když se to stane, banka vám většinou posílá první upomínku. Je to důležité, abyste věděli, že částku musíte do určitého data zaplatit. V případě, že nezaplatíte tuto částku do data, co je uvedeno v první upomínce, banka vás obvykle vyzve, abyste zaplatili částku ještě jednou, tentokrát s urgence.

Pokud po druhém varování stále nezaplatíte částku, banka obvykle vydá výpověď smlouvy o poskytnutí úvěru. Tato výpověď bude mít ihned účinky a banka bude mít právo vymáhat dlužnou částku. Pokud nezaplatíte, banka může odečíst částku z vašeho účtu, aby se vyrovnalo dlužné. Kromě toho vám banka bude účtovat poplatky a úroky. Tyto poplatky a úroky se mohou rychle sčítat a můžete se brzy dostat do situace, kdy je dluh nezvládnutelný.

Také je důležité vědět, že pokud se používá ručitel, bude vyrozuměn o vašem dluhu. Banka tímto způsobem chrání sebe a ručitele proti dalšímu prohlubování dluhu. Ručitel pak může být obviněn ze splácení dluhu, pokud vy nezaplatíte.

Proto je velmi důležité, abyste pochopili, co se stane, když nezaplatíte svůj kontokorent. Je to vážná situace a může vést k velmi vážným finančním problémům, pokud se s tímto problémem nevyrovnáte co nejdříve. Pokud si nejste jisti, jak se s tímto situací vyrovnat, můžete se obrátit na svou banku nebo finančního poradce, aby vám poskytl radu.

Nezapomeňte také, že banky mají obecně přísná pravidla, která se týkají dluhů, a že čím dříve tyto dluhy zaplatíte, tím lépe. Může se zdát, že je lepší odkládat platbu, ale to může pouze zhoršit situaci. Doporučuje se tedy, abyste co nejdříve zaplatili své dluhy.

Napsat komentář