Co se stane když nezaplatím exekuci?

admin

Updated on:

Exekuce je nejoblíbenější způsob, jak dlužníci splácejí své dluhy, ale může se stát, že se dlužník dočasně dostane do potíží a dluh nebude schopen zaplatit. Pokud nezaplatíte exekuci, může se to stát několika způsoby. Exekutor má právo vybírat dluh z Vaší mzdy, účtu, majetku a z majetku, o který Vám jde.

Pokud nezaplatíte exekuci, můžete se dočkat následujících opatření:

1. Omezení Vašich bankovních účtů: Exekutor může přesvědčit banku, aby omezila Vaše bankovní účty. To znamená, že banka zablokuje účty a nedovolí Vám z nich čerpat peníze. Exekuce může být také zahrnována do Vašeho bankovního účtu.

2. Vyhazov: Exekutor může požádat Váš zaměstnavatel, aby Vás okamžitě propustil, pokud nezaplatíte exekuci.

3. Zabavení majetku: Exekutor může zabavit Vaše majetky, aby vymáhal dluh. Může také zabavit Vaše auto, dům, pozemky, investice atd.

4. Předchozí platby: Exekutor může vyžadovat, abyste vyplatili dluh předtím, než se vyhnete jakýmkoli jiným závazkům. To znamená, že budete muset nejdříve zaplatit exekuci, než zaplatíte jiné dluhy, jako je hypotéka nebo leasing.

5. Exekuční řízení: Pokud exekutor obdrží požadavek na výkon rozhodnutí, může podat návrh na exekuční řízení. To znamená, že Váš majetek může být prodan ve veřejné dražbě, aby byl dluh splacen.

6. Zápis v registru dlužníků: Pokud nezaplatíte exekuci, můžete být zapsáni do registru dlužníků. Díky tomu budou banky, pojišťovny a jiné finanční instituce vidět, že jste v minulosti neplatili své dluhy. To může mít negativní dopad na Vaši schopnost získat úvěr nebo pojištění.

Je důležité si uvědomit, že neplacení dluhů není trestným činem. Pokud dlužník nesplácí své dluhy, faktury nebo směnky, automaticky to neznamená, že se dopustil trestného činu. Pokud se tedy jedná o běžné občanskoprávní spory, vězení Vám nehrozí.

Pokud jste v situaci, kdy nemůžete splatit exekuci, je nejlepší kontaktovat exekutora, abyste se dohodli na přijatelném řešení. Vždy existují možnosti, jak přijít na to, jak splatit dluh. Exekutoři většinou chápou potíže a jsou ochotni se s Vámi dohodnout.

Nezaplacení exekuce je vážnou záležitostí, a proto je důležité mít na paměti všechna možná rizika. Exekuce může mít velmi vážné důsledky, takže je důležité nejprve zjistit, jaký je dluh a pak hledat způsob, jak jej splatit.

Napsat komentář