Co dělat při zadlužení?

admin

Updated on:

.
Máte dluhy? Už jste se s tímto problémem setkali? Pokud ano, nejspíše víte, jak těžké to může být a co všechno je zapotřebí k oddlužení. V tomto článku se podíváme na to, co je třeba udělat, abyste se mohli oddlužit.
V první řadě musíte vědět, že oddlužení je možné pouze prostřednictvím advokáta, notáře, soudního exekutora, insolvenčního správce nebo akreditované osoby. Tyto odborníky budou muset sepisovat návrh na oddlužení na základě informací, které od Vás získají. Vždy je proto velmi důležité, abyste byli ve svých odpovědích co nejvíce upřímní a podrobní.
Kromě toho, že musíte kontaktovat odborníka, existuje ještě několik dalších kroků, které je potřeba udělat, abyste se mohli oddlužit. Prvním z nich je sepsání seznamu všech vašich dluhů, abyste mohli účetnímu odborníkovi poskytnout dostatečné informace. Pak je třeba odhadnout, jaké finanční prostředky budete schopni dlužné částky splácet.
Kromě toho je třeba se rozhlédnout po nejvýhodnějším způsobu, jak dluh splatit. Existuje několik možností, mezi které patří například splátkový kalendář, který můžete sjednat s věřitelem. Další možností je dohoda o splácení, kterou můžete uzavřít s věřitelem. V každém případě je třeba udělat vše, co je v Vašich silách, abyste své dluhy splatili.
Další věcí, kterou je potřeba udělat, je podání návrhu na povolení oddlužení. Při tomto procesu budete muset navštívit exekutorský úřad, kde podáte návrh na oddlužení. Tento návrh musí obsahovat veškeré potřebné informace o Vašich dluzích, finančních zdrojích a finančních příjmech.
Poslední krok, který je potřeba udělat, je podání návrhu k soudu. Bude-li Váš návrh schválen, soudu se dostane návrh na povolení oddlužení. Od tohoto okamžiku jste oficiálně oddluženi.
Je jasné, že oddlužení může být náročný proces. Musíte se připravit na spoustu práce, kterou je potřeba vykonat, a také se musíte připravit na to, že Váš dluh může trvat několik let, než se ho zbavíte. Ale pokud projdete celým procesem, budete mít možnost přejít k novému životu, aniž byste se museli stále obávat o svůj dluh.

Napsat komentář