Co dělat když jsem v registru dlužníků?

admin

Updated on:

.

Mysleli jste si, že máte všechno v pořádku se svou finanční situací, ale náhle se objevíte v registru dlužníků. Člověk se může cítit zmatený, znepokojený a zaskočený. Často se ptáme: Co mám dělat?

První věcí, kterou je třeba udělat, je zkontrolovat, zda-li je záznam ve skutečnosti váš. V registru dlužníků je mnoho záznamů, které se mohou týkat jiných lidí. Ať už je to vaše jméno, nebo ne, naléhavě se doporučuje, abyste se obrátili na společnost, která vás do registru uvedla.

Pokud jste již zjistili, že je záznam skutečně o vás, je čas začít bojovat s dluhem. Zaplaťte dlužnou částku, kterou u společnosti máte. Nezapomeňte, že v registru můžete být uvedeni pouze v případě, že dluh přesáhl hranici asi 3000 Kč. Můžete tedy snížit dluh na nižší částku, ale nezaručuje to, že budete z registru odstraněni.

Po zaplacení dlužné částky je čas se obrátit na společnost, která vás do registru dlužníků uvedla. Neměli byste však čekat, že budete okamžitě smazáni. V případě SOLUSu může trvat až tři roky, než budete smazáni. U dluhů u telekomunikačních operátorů je to jeden rok. Během tohoto období můžete provádět vyjednávání o splátkách s věřitelem.

Vyjednávání o splátkách je proces, který může být obtížný, ale může vám pomoci zbavit se dluhu. Záleží na tom, jak velký dluh máte a na jakém místě jste původně sjednali úvěr. Jako první je třeba se obrátit na společnost, která vás do registru dlužníků uvedla, a zeptat se, zda jsou ochotni jednat o splátkách. Pokud ano, budete mít možnost sjednat splátky, které se vejdou do vašeho rozpočtu.

Když jste se dohodli na splátkách, je důležité tyto splátky dodržovat. To je důležité, aby se vás v budoucnu zbavili z registru dlužníků. Pokud budete splácet své dluhy včas, můžete se během jednoho až tří let zbavit záznamu ve SOLUSu.

Samozřejmě, existuje mnoho dalších možností, jak bojovat s dluhem. Pokud máte zájem, můžete se obrátit na neziskovou organizaci, která vám poskytne bezplatnou finanční poradu. Tato organizace může také pomoci s jednáním s věřiteli a může vám doporučit nejlepší způsob, jak se zbavit vašeho dluhu.

Ať už se rozhodnete jednat sami nebo s pomocí neziskové organizace, je důležité začít co nejdříve. Dluhy mohou růst s úroky, a proto je důležité začít je co nejdříve splácet. Pokud máte finanční problémy, nezoufejte. Existuje mnoho způsobů, jak bojovat s dluhem a ujistěte se, že se vám podaří vyřešit vaši finanční situaci.

Napsat komentář