Po jaké době je exekuce?

admin

.

Když čelíte dluhům, může to být strašně stresující. Když se to stane, můžete se potýkat s exekutorem, který vám následuje, aby vymohl dlužnou částku. Většinou se vám to nepodaří, a tak se ptáte, jak dlouho bude trvat, než se exekuce zastaví?

Dobrou zprávou je, že podle nového zákona o exekučních opatřeních, který vstoupil v platnost v roce 2017, exekuce bude po pěti letech ukončena, pokud se exekutorovi nepodaří vymáhat pohledávky. To znamená, že pokud se vám nepodaří zaplatit dluh do 14. ledna 2022, vaše exekuce bude ukončena.

I když to zní jako skvělá zpráva, měli byste mít na paměti, že exekuce může být opět obnovena, pokud se později objeví nové informace o vašem dluhu. To znamená, že i když se vám exekuce po pěti letech ukončí, vždy je dobré se ujistit, že dluh zaplatíte co nejdříve.

Exekuce mohou být velmi komplikované a komplikované situace, takže je důležité si uvědomit, že se můžete obrátit na odborníky, pokud potřebujete radu. Profesionálové ve věci exekucí jsou pro vás k dispozici, aby vám pomohli pochopit právní postupy a najít nejlepší způsob, jak se vypořádat se svým dluhem.

Dávejte si pozor na exekuce, neboť jsou velmi nákladné pro všechny strany. Kromě toho, exekuce může způsobit trvalé poškození vašeho finančního zdraví, a to je něco, co byste měli vždy vzít v úvahu.

Jakožto obecný závěr, je dobré si uvědomit, že exekuce trvá obvykle 5 let, ale může být opět obnovena, pokud se objeví nové informace o vašem dluhu. Přesto, pokud se exekutorovi nepodaří vymáhat pohledávky do 14. ledna 2022, vaše exekuce bude ukončena. Proto je důležité, abyste zjistili, jak se vypořádat se svým dluhem co nejdříve, abyste se tomu mohli vyhnout.

Napsat komentář