Kdy mi končí fixace?

admin

Updated on:

.
Kdy mi končí fixace? – Jak dlouho trvá?
Ještě donedávna byla fixace úrokové sazby hypotéky v České republice obvyklou součástí financování bydlení. Díky běžnému trhu s hypotékami se však tento proces změnil a dnes můžete sledovat, jak se úrokové sazby mění, aby vyhovovaly současné ekonomické situaci. Pokud jste si vzali hypotéku s fixací, měli byste se ptát, kdy končí fixace.
Konec fixace závisí na dohodě s bankou. Fixace je obvykle na dobu 1, 3, 5 nebo 10 let. Pokud je úroková sazba na nízkých hodnotách a očekává se, že brzy poroste, může se vyplatit vzít si fixaci na delší dobu. K tomu může pomoci finanční poradce.
Je důležité zmínit, že pokud se úrokové sazby zvednou, bude mít banka tendenci ukončit fixaci dříve, než je uvedeno ve smlouvě. Doporučujeme vám proto kontaktovat banku a informovat se o přesném termínu ukončení fixace. Banka vám také může poskytnout informace o dalších možnostech, které můžete uvažovat, pokud se úrokové sazby změní.
Před koncem fixace vás banka obvykle upozorní, že toto období brzy končí – obvykle to bude max. Pár týdnů před koncem fixace. Během tohoto období byste měli zvážit své možnosti a kontaktovat banku, abyste se poradili o dalším postupu.
Vzhledem k tomu, že konec fixace může mít zásadní dopad na finanční situaci domácnosti, doporučujeme vám důkladné plánování a pečlivé sledování vývoje úrokových sazeb. To vám pomůže udržet si lepší přehled a získat lepší kontrolu nad svými financími.
V současné době je například termín ukončení fixace na 6. 12. 2020. Pokud se rozhodnete přejít na jinou variantu hypotéky, můžete kontaktovat svou banku a diskutovat o možnostech. Můžete například rozšířit fixaci o další roky nebo se můžete rozhodnout pro splátky bez fixace.
Ať už se rozhodnete jakkoli, doporučujeme vám kontaktovat svou banku a informovat se o dalších možnostech. Poradce vám může pomoci s výběrem nejvhodnější volby pro vaši situaci a představit vám výhody a nevýhody jednotlivých možností.
Kdy mi končí fixace? – Závěr
Konec fixace záleží na dohodě s bankou. Pokud je úroková sazba na nízkých hodnotách a očekává se její růst, vyplatí se fixace na delší dobu. Pokud chcete zjistit, kdy končí fixace vaší hypotéky, kontaktujte svou banku. Banka vám může poskytnout informace o přesném datu ukončení fixace a poradit vám, jak se v této situaci zachovat. Poradce může také pomoci s výběrem nejvhodnější možnosti hypotéky pro vaši situaci.

Napsat komentář