Kdo je majitelem Raiffeisen?

admin

Updated on:

Kdo je majitelem Raiffeisen?
Raiffeisenbank je mateřskou společností Raiffeisen Bank, jejímž majitelem je Raiffeisen CEE Region Holding (75 %) a RLB OÖ Sektorholding (25 %). Raiffeisenbank také vlastní 100 % dceřiných společností Raiffeisen – Leasing, Raiffeisen Investiční Společnosti a Raiffeisen FinCorp.
Raiffeisen CEE Region Holding (75 %) je část mezinárodní skupiny Raiffeisen Bank International AG (RBI). Skupina Raiffeisen Bank International AG je jedním z nejvýznamnějších finančních ústavů ve střední a východní Evropě. Skupina je ve světě známá jako jedna z největších a nejúspěšnějších finančních institucí v regionu.
RLB OÖ Sektorholding (25 %) je součástí skupiny Raiffeisen Bank International AG (RBI). Společnost byla založena v roce 1998 jako součást skupiny Raiffeisen Bank International AG. Společnost je součástí mezinárodního finančního ústavu a má své základny ve Vídni, Rakousku.
Raiffeisen – Leasing (100 %) je dceřiná společnost Raiffeisenbank. Společnost se specializuje na operace leasingu a poskytování finančních služeb. Společnost poskytuje produkty a služby malým a středním podnikům v České republice, Rakousku, Slovensku, Maďarsku a Polsku.
Raiffeisen Investiční Společnost je dceřinou společností Raiffeisenbank. Společnost se specializuje na investice do akcií, cenných papírů a podílových fondů. Společnost působí na českém trhu a je registrována v České národní bance (ČNB).
Raiffeisen FinCorp je dceřinou společností Raiffeisenbank. Společnost poskytuje úvěry a finanční služby pro malé a střední podniky v České republice. Společnost má své základny ve Vídni a v Praze.
Další identifikátory, které vlastní Raiffeisenbank, zahrnují: Raiffeisen-Bank Polska SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Raiffeisen-Leasing Polska SA, Raiffeisen-Leasing Hungary Kft, Raiffeisen Kreditanstalt fur Wiederaufbau, Raiffeisen-Leasing Oesterreich GmbH, RLB-Nord GmbH, Raiffeisen Bank Romania SA, Raiffeisen-Leasing Slovakia SA a Raiffeisen-Leasing Croatia d.d.
Raiffeisenbank má silnou a stabilní pozici v regionu střední a východní Evropy. Banka je velmi úspěšná při poskytování finančních služeb a produktů pro malé a střední podniky, a to jak v oblasti bankovnictví, tak i leasingu a investování. Raiffeisenbank je i nadále vlastněna Raiffeisen CEE Region Holding (75 %) a RLB OÖ Sektorholding (25 %).

Napsat komentář