Kdo je majitel UniCredit?

admin

Updated on:

.
Kdo je majitel UniCredit?
V současné době je UniCredit veřejnou společností s volně obchodovaným objemem ve výši 100 % nesplacených akcií. Tato společnost nemá žádného většinového akcionáře ani nedisponuje žádnými akcionářskými dohodami.
UniCredit je italský bankovní holding, který sídlí v Miláně. Je to největší bankovní skupina v Itálii a druhá největší ve střední a východní Evropě. Společnost v současnosti poskytuje bankovní a investiční služby v 17 evropských zemích. UniCredit má více než 9 milionů klientů a přes 140 000 zaměstnanců.
UniCredit byl založen v roce 1998 jako fúze mezi dvěma italskými bankovními skupinami: Credito Italiano a UniCredito Italiano. Od té doby se UniCredit rozrostl do mezinárodního finančního domu. Akcie společnosti UniCredit jsou obchodovány na italské burze a v zahraničí, například na londýnské burze.
V současnosti není zřejmé, kdo je majitelem UniCredit. Společnost má sice akcionáře, ale nikdo z nich nemá většinový podíl ani nedisponuje žádnými akcionářskými dohodami. Akcionáři UniCreditu zahrnují vládní instituce, malé a velké investory, fondy, banky, penzijní fondy a další.
Například ve Finsku mají akcie UniCredit podíl ve výši více než 10 % veřejná města a obce. V Itálii se největším akcionářem UniCreditu stala banca Intesa Sanpaolo, která má podíl ve výši více než 20 %.
Nemám-li zmínit akcionáře, UniCredit je ve skutečnosti vlastněn samotnou UniCredit Bankou. To znamená, že UniCredit je ve skutečnosti vlastněn samotnou UniCredit Bankou.
UniCredit Banka byla založena v roce 1998 a je to největší bankovní skupina v Itálii. UniCredit Banka je jediným vlastníkem celého holdingu UniCredit a kontroluje všechny jeho aktivity. Banka je navíc také největším akcionářem UniCreditu, s podílem ve výši více než 30 %.
Není pochyb o tom, že UniCredit je komplexní finanční skupina, která zahrnuje několik různých akcionářů. Ačkoli neexistuje žádný jasný majitel UniCreditu, konečnou kontrolou nad skupinou je UniCredit Banka.

Napsat komentář