.
Kdo dědí když není dědic?
Pokud zemře člověk a není nikdo, kdo by mohl dědictví dostat, může být zmatený. Kdo dědí, když není dědic?
Toto je skutečný problém vyřešit. Je to proto, že v závislosti na zákonech vaší oblasti se může lišit, kdo dostane dědictví, když není dědic.
Každá země má trochu jiný zákon o dědictví a může se lišit, kdo může dědictví přijmout. Některé země mají dědické třídy, které se liší v tom, kdo se podílí na dědictví.
Například v České republice mají tři dědické třídy. První je manžel (ka), druhou třídu tvoří rodiče, sourozenci a další příbuzní a třetí třída je rozdělena mezi prarodiče a vnoučata.
Když není dědic z prvních dvou dědických tříd, dědí se dědictví třetí dědické třídě. Tato třetí třída se nazývá šestá dědická třída.
Šestá dědická třída znamená, že dědictví připadne rovným dílem dětem dětí zemřelého sourozenců (tedy jeho praneteřím a prasynovcům) a dětem jeho prarodičů (tedy jeho tetám a strýcům).
Ne vždy je to tak jednoduché, ale obecně řečeno, pokud není dědic z prvních dvou dědických tříd, dědí se dědictví šesté dědické třídě.
V každém případě je důležité pamatovat na to, že v závislosti na zákonech každé země se může stát, že šestá dědická třída nemusí být zapojena. Proto je důležité se poradit s právníkem.
Naštěstí je dnes mnoho právníků a dalších odborníků, kteří vám mohou pomoci rozhodnout se o tom, kdo dědí, když není dědic.
Vyhněte se samoléčbě a raději se poradit s někým, kdo je odborníkem v oblasti dědictví. Je to jediný způsob, jak se ujistit, že dědictví bude správně rozděleno.
Proto, pokud máte jakékoli otázky týkající se dědictví a kdo dědí, když není dědic, neváhejte a obraťte se na právníka. Pomůže vám rozhodnout se o tom, kdo dědí když není dědic. Je to jediný způsob, jak se ujistit, že všechno proběhne správně.