Kde je nejlevnější euro?

admin

Updated on:

Myslíte si, že kde je nejlevnější euro? Můžete se setkat s názory, že je to Česká spořitelna, Moneta Money Bank, nebo Komerční banka. Ve skutečnosti je to však trochu složitější.

Když se podíváte na aktuální kurz, zjistíte, že všichni tři mají různé kurzy. Například dne 17. 5. 2018 Česká spořitelna má kurz 24,89, Moneta Money Bank 25,09 a Komerční banka 24,923.

Kromě kurzů, je tu ještě poplatek, který je třeba zaplatit za výměnu eura. Česká spořitelna vyžaduje poplatek 2 %, minimální poplatek je 40 Kč. Moneta Money Bank nabízí stejný poplatek 2%, s minimálním poplatkem 30 Kč. Komerční banka vyžaduje 2,5% poplatek, minimální poplatek je 50 Kč.

Expobank má kurz 24,793 a poplatek 2 %, s minimálním poplatkem 50 Kč. 10 dalších bank má také různé kurzy a poplatky.

Protože kurzy a poplatky se mění každý den, je důležité se poradit s bankou o aktuálních údajích až do samotného okamžiku výměny. To vám umožní získat nejlevnější euro.

Většinou si můžete vyměnit i menší částky. Některé banky však mají minimální omezení pro výměnu. Například Moneta Money Bank vyžaduje minimální částku 500 Kč.

Jiné alternativy pro výměnu eur mohou být cestovní kanceláře, které vám mohou nabídnout lepší kurz, ale obvykle zahrnují vysoké poplatky.

Pokud se vám to nechce zjistit sami, můžete se zeptat některých obchodníků s devizami. Oslovte několik z nich a porovnejte jejich nabídky. Je však důležité, abyste porovnali nejen kurzy a poplatky, ale i další položky, jako je pojištění a další služby.

Takže, když už víte, kam jít pro eura, proč nezkusit několik z nich a porovnat jejich nabídky. Příště, až se budete ptát: „Kde je nejlevnější euro?“, budete mít odpověď.

Napsat komentář