Jaký je průměrný plat v Americe?

admin

.
V Americe je průměrná mzda za měsíc okolo 100 000 korun, což je více než dvakrát tolik, než co je průměrný plat v České republice. Ale minimální mzda je v Americe v průměru osmkrát vyšší než u nás, činí 24 000 korun měsíčně, zatímco u nás je to 15 200 korun.
Takový rozdíl je pozoruhodný a ještě více se rozdílí, když se podíváte na konkrétní profese. Pokud se tedy zeptáte, jaký je průměrný plat v Americe, odpověď není jednoduchá. Ale nebojte se, podívejme se blíže na to, jak to vypadá pro různé profese.
Nejvyšší platy jsou obecně k dispozici pro manažery a vedoucí pracovníky. Někteří manažeři v USA dosahují průměrného platu okolo 160 000 korun měsíčně, činícího dvojnásobek českého průměru. IT profesionálové mohou také získat slušnou mzdu, průměrně okolo 130 000 korun, protože je v USA velký důraz na technologii.
Některé profese jsou v USA placeny vyšším průměrem než v České republice, například právníci, lékaři a porodní asistentky. Průměrná mzda právníka v USA je okolo 135 000 korun za měsíc, lékaři si mohou vydělat až 200 000 korun, a porodní asistentky mohou dosáhnout průměrných platů okolo 100 000 korun.
Ale ne všechny profese mají stejnou mzdu v USA jako v České republice. Například pedagogové mají nižší platový průměr ve Spojených státech než u nás, je to asi 75 000 korun za měsíc, zatímco průměr u nás je okolo 80 000 korun. Stejně tak je tomu u dalších profesí, jako jsou umělci, pracovníci ve službách, obchodníci nebo administrativní pracovníci. Průměrné platy všech těchto profesí jsou v USA nižší než v České republice.
V neposlední řadě stojí za zmínku, že Amerika je velká země a platy se liší v závislosti na místě. Například průměrný plat lékaře v Kalifornii je okolo 230 000 korun měsíčně, zatímco ve státě Mississippi je to jen 135 000 korun.
Celkově lze říci, že průměrná mzda v Americe je vyšší než v České republice, ale platy se v závislosti na profesi a místě liší. Pokud se zeptáte, jaký je průměrný plat v Americe, je odpověď závislá na mnoha faktorech. V každém případě se ale ukazuje, že průměrná mzda v USA je vyšší než naše.

Napsat komentář