Jaká je nezabavitelná částka?

admin

Updated on:

.
Často se lidé ptají, jaká je nezabavitelná částka? Jedná se o částku, kterou si můžete nechat pro sebe, aniž byste museli vyhovět požadavkům exekutora. Nezabavitelná částka je určena státem. V roce 2023 bude nezabavitelná částka činit 13 638 Kč.
Konkrétně se tato částka vypočítává podle nového životního minima pro jednotlivce, které je v roce 2023 stanoveno na 4 860 Kč. K tomuto číslu se připočítávají normativní náklady na nájemní byt, které se v roce 2023 navýší na 15 597 Kč. Dohromady tedy získáte částku 20 457 Kč. Z toho je nezabavitelná částka 2/3, což v tomto případě činí 13 638 Kč.
Nezabavitelná částka je užitečná pro ty, kteří se dostanou do finančních problémů a nemohou splnit požadavky exekutora. Je to vyhrazená částka, kterou si můžete nechat pro sebe, aniž byste museli splnit nějakou dlužnou částku. Výše nezabavitelné částky se může lišit v závislosti na státu. Například ve Švédsku je nezabavitelná částka 6 750 SEK (cca 5 900 Kč).
Nezabavitelná částka je také využívána státem jako nástroj pro ochranu nedostatkových zdrojů. Může být užitečné pro ty, kteří jsou v problémech s dluhy, protože jim poskytuje minimální prostředky pro přežití.
Exekutoři mohou exekovat částku, která je vyšší než nezabavitelná částka. Proto se doporučuje lidem, kteří mají dluhy, seznámit se s tím, jaká je nezabavitelná částka v jejich státě, aby si mohli zajistit alespoň minimální částku pro přežití.
V roce 2023 je nezabavitelná částka stanovena na 13 638 Kč. Je to částka, kterou si můžete nechat pro sebe, aniž byste museli vyhovět požadavkům exekutora. Je to částka, která může pomoci lidem v problémech s dluhy, protože jim poskytuje minimální prostředky pro přežití. Proto se doporučuje lidem, kteří mají dluhy, seznámit se s tím, jaká je nezabavitelná částka v jejich státě, aby si mohli zajistit alespoň minimální částku pro přežití.

Napsat komentář