Jak zastavit dluhy?

admin

Jak zastavit dluhy?
Život se může občas trochu zvrtnout a najednou jste se ocitli ve finanční pasti. Pokud vám již exekuce vyhlásili, může být těžké se z té situace dostat. Exekuce jsou velmi nepříjemné, ale můžete se jich zbavit. Jak?
Máte dvě možnosti:
První je, že doplatíte všechny své dluhy, včetně všech pokut, úroků, nákladů exekuce atd. To může být obtížné, ale pokud máte dostatek peněz, je to jedna z možností.
Druhou možností je vyhlásit osobní bankrot. Pro vyhlášení osobního bankrotu je třeba podat návrh na povolení oddlužení. Tím se vám zastaví exekuce. To znamená, že exekutor bude omezen ve výkonu exekuce.
Měli byste si ale uvědomit, že vyhlášení osobního bankrotu má výrazné důsledky. Bankrot je veřejně zveřejněný a bude vám uděleno specifické označení. To bude mít negativní dopad na vaši schopnost získat půjčky a úvěry v budoucnu.
V závislosti na situaci může být pro vás výhodné obě možnosti zvážit. Pokud máte finanční prostředky na doplatek dluhů, vypadá to lépe, protože nemáte žádnou veřejně zveřejněnou záznam.
Před vyhlášením osobního bankrotu byste se měli poradit se svým finančním poradcem nebo právníkem. Budou vám schopni poskytnout odborné poradenství. Je také možné získat bezplatnou právní pomoc.
Kromě toho existují další způsoby, jak zastavit exekuci. Můžete také s exekutorem dohodnout splátkový kalendář. To je dobrá volba, pokud se nemůžete vyhnout exekuci, ale nemáte dostatek finančních prostředků, abyste zaplatili všechny své dluhy najednou.
Splátkový kalendář je dohoda mezi vámi a exekutorem, ve které se dohodnete na zaplacení dluhu ve splátkách. Pokud budete splátky dodržovat, exekutor zastaví exekuci.
Nezáleží na tom, kterou cestou se rozhodnete jít, je důležité, abyste se svým dluhům vyrovnali. Exekuce mohou velmi negativně ovlivnit vaši finanční situaci, a proto je důležité, abyste se jí co nejdříve zbavili. Můžete se pokusit všechno vyřešit sami, ale pokud se vám to nepodaří, je nejlepší konzultovat svou situaci se svým finančním poradcem nebo právníkem, aby vám pomohl vybrat si nejvhodnější možnost.

Napsat komentář