Jak se zbavit auta na úvěr?

admin

Updated on:

.
Když se rozhodnete pro pořízení vozidla na úvěr, můžete se někdy dostat do situace, kdy již nechcete toto vozidlo mít. Koneckonců, není to jen o vás – úvěr se může změnit vlastníkem auta, což může znamenat, že je třeba se ho zbavit. Takže pokud se vám něco takového stane, máte možnost se úvěru zbavit?
Vše záleží na tom, jak byl úvěr získán – jestliže jste si vozidlo pořídili jako podnikatel, můžete úvěrovou smlouvu předčasně splatit jen se souhlasem věřitele a za podmínek, které úvěrová společnost stanoví.
Na druhé straně, pokud jste si vozidlo pořídili jako spotřebitel, máte právo úvěr předčasně splatit, a to jak zákonem, tak i věřitelem. To je dáno tím, že věřitel má povinnost přijímat předčasné splacení úvěru, pokud je to v souladu s podmínkami stanovenými zákonem.
Takže, pokud se rozhodnete úvěr předčasně splatit, nezapomeňte se poradit se svou úvěrovou společností. Můžete se vyhnout případným poplatkům tím, že se poradíte se svým úvěrovým zprostředkovatelem a zjistíte, zda je předčasné splacení úvěru možné. Pokud ano, pak se poradit s úvěrovou společností o tom, co musíte udělat, abyste mohli úvěr předčasně splatit.
Všimněte si, že můžete být občas vystaveni poplatkům za předčasné splacení úvěru. Úvěrová společnost vám může naúčtovat poplatek za předčasné splacení úvěru, který by mohl být až 0,5 % jeho celkové výše. Nicméně, pokud jste spotřebitel, zákon vám umožňuje vyhnout se takovému poplatku.
Kromě toho, pokud se rozhodnete úvěr předčasně splatit, můžete také ušetřit peníze. To je proto, že snížíte celkovou výši úvěru, což znamená, že budete muset zaplatit méně úroků a dalších poplatků.
Předčasné splacení úvěru je tedy velmi výhodné, ale jako s každou finanční transakcí, je třeba se poradit se svou úvěrovou společností a zjistit, zda je možné úvěr předčasně splatit a co byste měli udělat, abyste tak mohli učinit. Takže se nenechte odradit a poradte se se svou úvěrovou společností o tom, jak se zbavit auta na úvěr.

Napsat komentář