Jak podat žádost o příspěvek VZP?

admin

Pokud se potýkáte s nějakou nemocí, může Vám VZP poskytnout příspěvek, který Vám pomůže s pokrytím nákladů spojených s léčbou. V tomto článku Vám řekneme, jak můžete o tento příspěvek požádat.

Nejdříve je nutné seznámit se s podmínkami pro přiznání příspěvku. Příspěvek lze získat například v případě, že máte nárok na invalidní důchod, nebo pokud jste pojištěni u VZP, či pokud jste plátci léčebných výloh.

Jak získat příspěvek VZP?

Existuje několik způsobů, jak získat příspěvek od VZP.

První způsob je žádost o příspěvek na internetu přes aplikaci Moje VZP. Abyste mohli vyplnit žádost, budete potřebovat přihlašovací údaje, které obdržíte na adresu, kterou jste uvedli u přihlášení k pojištění. Poté budete muset vyplnit dotazník, který o Vás VZP získá potřebné informace a vyhodnotí Váš nárok na příspěvek.

Druhou možností je osobní návštěva jedné z našich poboček. Stačí přinést potřebné doklady a VZP Vám pomůže s vyplněním žádosti o příspěvek.

Poslední možností je zaslání vyplněné a podepsané Žádosti o příspěvek společně se všemi požadovanými doklady na adresu VZP ČR, Regionální pobočka Praha, Na Perštýně 359/6, 110 00 Praha 1.

Všechny tyto možnosti jsou efektivní a snadno dostupné. Při všech třech možnostech je nutné vyplnit žádost o příspěvek a přiložit všechny požadované doklady, jako je potvrzení o invalidním důchodu, potvrzení od lékaře, potvrzení o pojištění atd.

Všechny žádosti musí být podepsány, aby mohly být přijaty. Ať už o příspěvek požádáte on-line, nebo na naší pobočce, nebo poštou, proces je stejný.

Po přijetí Vaší žádosti VZP projedná nárok na příspěvek. Pokud budou všechny doklady v pořádku, VZP Vám příspěvek schválí a vy ho obdržíte do tří týdnů.

Nenechte se odradit při žádosti o příspěvek od VZP. Je to jednoduchý proces a po dokončení můžete dostat značnou finanční úlevu, která Vám pomůže se léčbou. Nenechte si ujít šanci na získání finanční pomoci od VZP.

Napsat komentář