Co vařit bez masa?

admin

Updated on:

Vůbec netřeba se bát, když se rozhodnete uvařit jídlo bez masa. Uvařit jídlo bez masa není ani zdlouhavé, ani náročné. Navíc je to zdravější a vy si můžete vychutnat jídlo, které je plné chutí bez toho, abyste do něj museli přidávat maso.
Asi nejjednodušší variantou jsou těstoviny na 1000 způsobů – aglio olio nebo s rajčaty nebo jen se sýrem. Můžete dokonce použít jakékoli druhy těstovin, které máte po ruce. Přidejte si k tomu koření a bylinky, abyste dosáhli požadované chuti. K tomu můžete přidat trochu olivového oleje nebo parmezánu a máte hotovo. Možností je nepřeberně.
Stejně vděčné je rizoto, slané ovesné kaše nebo brambory s oblíbeným dipem nebo balkánským sýrem a bylinkami. Připravit je můžete na mnoho způsobů. Není potřeba mít recept, abyste mohli tyto pokrmy připravit. Stačí si jen vybrat ingredience, které nejlépe odpovídají vašemu chuťovému vkusu a přizpůsobit je množství, které potřebujete.
Rizoto je základním principem velmi jednoduché. Stačí jen smíchat rýži a zeleninu a pak ji dusit, dokud není hotová. Můžete do ní také přidat trochu koření, které si sami vyberete. K rizotu můžete přidat také čerstvé bylinky nebo šunky.
Podobně je to se slanou ovesnou kaší. Stačí smíchat všechny ingredience a pak je dusit, dokud není hotová. K tomu můžete přidat trochu ořechů nebo semínek, abyste získali vyváženou chuť.
K bramborám můžete přidat všechny oblíbené díly jako cibulky, česnek a papriky. Můžete si vyrobit dip z olivového oleje, citronové šťávy a čerstvých bylinek. Nebo můžete přidat balkánský sýr a bylinky a máte hotovo.
Jídlo bez masa můžete také připravit smaženým. K tomu můžete použít libovolnou zeleninu, kterou máte po ruce. Stačí ji pouze obalit v mouce a smažit dozlatova. K tomu můžete přidat olivový olej, česnek, rajčata, bylinky nebo jiné ingredience, které vám přijdou vhod.
Takže, ať už jde o rizoto, ovesnou kaši nebo brambory, uvařit jídlo bez masa není žádná věda. Stačí jen trochu přemýšlet o tom, jaké ingredience byste chtěli použít, a pak je smíchat dohromady, abyste dosáhli požadované chuti. Nezapomeňte také na olivový olej, čerstvé bylinky a česnek, abyste jídlo obohatili a posunuli chuť o něco dál. Takže, ať už jde o rizoto, ovesnou kaši nebo brambory, uvařit jídlo bez masa je snadné, zdravé a chutné.

Napsat komentář