Co to je překlenovací úvěr?

admin

Co to je překlenovací úvěr? Překlenovací úvěr, nazývaný také meziúvěr, je speciální typ úvěru poskytovaný fyzickým osobám. Slouží k financování nemovitosti, rekonstrukce a dalších potřeb bydlení. Poskytuje jej stavební spořitelna a úvěr je navázaný na existenci stavebního spoření. Překlenovací úvěry jsou oblíbenou volbou pro ty, kteří mají uživatelské účty pro stavební spoření a chtějí využít tuto hotovost pro financování bydlení.

Překlenovací úvěry se liší od klasických spotřebitelských úvěrů a úvěrů na bydlení tím, že je lze využít až po dosažení výše stavebního spoření. To znamená, že úvěr bude poskytnut až poté, co účastník stavebního spoření dosáhne stanoveného cíle stavebního spoření. Výhody překlenovacího úvěru spočívají ve snadném získání a v nízkých úrocích.

K tomu, abyste mohli získat překlenovací úvěr, musíte mít účet pro stavební spoření, který je spravován stavební spořitelnou. Tyto účty jsou obvykle založeny na dobu 10 až 15 let. Můžete si je založit na libovolnou částku, počínaje minimální částkou. Každý měsíc budete muset do účtu vkládat stanovenou částku, abyste dosáhli nastaveného cíle.

Až dosáhnete cíle stavebního spoření, můžete požádat stavební spořitelnu o překlenovací úvěr. V tomto okamžiku musíte být schopni splácet tento úvěr měsíčně, podle dohodnutých podmínek. Měsíční splátka se skládá ze dvou částí: částky, kterou je nutné splatit stavební spořitelně, a částky, kterou je třeba splatit úvěru. Splátka úvěru je obvykle nízká, protože úroky jsou velmi nízké.

Stavební spořitelny obvykle poskytují překlenovací úvěry na dobu až 14 let. Tento časový rámec umožňuje účastníkům stavebního spoření, aby si překlenovací úvěr rozložili do pohodlných měsíčních splátek. Pro váš účet pro stavební spoření bude stanoveno datum splatnosti 14. 3. 2022. Do té doby je nutné splatit všechny zbývající splátky úvěru.

Překlenovací úvěry jsou skvělou volbou pro ty, kteří mají uživatelský účet pro stavební spoření a chtějí využít tuto hotovost pro financování bydlení. Takový úvěr je výhodný pro obě strany, protože poskytuje přístup k hotovosti, aniž by bylo nutné sáhnout do kapes účastníka stavebního spoření. Jeho nízké úrokové sazby umožňují účastníkům stavebního spoření ušetřit peníze a může být také výhodné pro stavební spořitelny, protože účastníci stavebního spoření budou i nadále nakupovat produkty stavebního spoření.

Pokud hledáte finanční pomoc pro koupi nemovitosti nebo rekonstrukci, zvažte překlenovací úvěr. Je to výhodná volba pro ty, kteří mají účet pro stavební spoření a chtějí využít hotovost pro využití finančních prostředků. Podmínky úvěru se mohou lišit v závislosti na stavební spořitelně, ale obecně je překlenovací úvěr levnou a snadnou cestou pro financování bydlení.

Napsat komentář