Co se stane když přestanu platit stavební spoření?

admin

Updated on:

.

Pokud jste se rozhodli přestat platit na stavební spoření, měli byste si uvědomit, že to může mít za následek ztrátu všech dosavadních vkladů a dalších náklady, které s tím souvisí. Důležitou součástí je pochopit, co se stane, pokud se rozhodnete zrušit svůj účet stavebního spoření.

V první řadě si musíme říct, že ukončením stavebního spoření ztratíte veškeré vklady, které jste do něj dosud vložili. Jakékoli peníze, které jste do stavebního spoření vložili, budou vyplaceny zpět. Dle zákona o stavebním spoření se však počítá s tím, že vám bude účtován úrok. Státní podpora, která je poskytována na stavební spoření, bude státu vrácena.

Dále se musíme podívat, co se stane s penězi, které jste do stavebního spoření pravidelně vkládali. Pokud je ukončíte, budou tyto peníze převedeny do rezervního fondu, který bude vám vyplacen až po ukončení smlouvy.

Toto je důležité si uvědomit, protože často se stává, že lidé nejsou schopni platit pravidelné vklady na stavební spoření a tak se uchýlí k přerušení smlouvy. V tomto případě je důležité si uvědomit, že přerušením stavebního spoření ztratíte veškeré vklady, které jste do stavebního spoření dosud vložili.

Poslední, co byste měli vědět, je to, že pokud nebudete platit pravidelné vklady na stavební spoření po dobu delší než 6 měsíců, může stavební spořitelna vypovědět smlouvu o stavebním spoření. V takovém případě byste již nemohli na stavební spoření vkládat peníze a ztratíte veškeré vklady, které jste do stavebního spoření dosud vložili.

Při rozhodování o přerušení stavebního spoření je důležité si uvědomit, že je to vážné rozhodnutí, které byste neměli brát na lehkou váhu. Měli byste si uvědomit, že přerušením stavebního spoření ztratíte veškeré vklady a další náklady, které s tím souvisí. Dále byste měli vědět, že po dobu šesti měsíců byste měli pokračovat ve vkladu na stavební spoření, abyste se vyhnuli výpovědi smlouvy o stavebním spoření.

Závěrem bychom chtěli ještě zdůraznit, že přerušení stavebního spoření je vážné rozhodnutí, které byste měli pečlivě zvážit. Pokud máte jakékoli pochybnosti, je vždy dobré poradit se s finančním poradcem.

Napsat komentář